Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova bývalé školní družiny ve Frýdku-Místku se prodá v licitaci

Frýdek-Místek chystá prodej dalšího nepotřebného majetku. V licitačním řízení nabídne zájemcům téměř 85 let starou vilku, kterou ještě nedávno využívaly děti ze Základní školy Petra Bezruče jako družinu. Licitace proběhne 19. ledna a zájemci se mohou přihlásit za splnění podmínek ještě den před jejím začátkem.

Malá vilka v ulici Národních mučedníků ve Frýdku-Místku hledá nového majitele. Původně byla vybudována jako rodinná, následně do konce 80. let sloužila jako jesle. Poté, až téměř do současnosti v ní byla školní družina 1. Základní školy.

Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Původně v plánech, které jsme dohledali, je z roku 1937. Jedná se o zděný objekt, vybavení zůstalo bohužel původní, jak se to kdysi postavilo. Je to suterén, první patro, podkroví. Bohužel všechno je v původním stavu a už to absolutně nevyhovuje provozu školní družiny. Byly takové snahy o nějakou rekonstrukci. Byla vypracovaná studie proveditelnosti přestavby na provoz školní družiny."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Město se rozhodlo budovu této bývalé školní družiny prodat. Ten stav se zhoršoval a zdálo se nám, že už neodpovídá takovému stavu, v jakém by měla být školní družina. Současně pro děti ze školní družiny budou zajištěny od 1. února nové, lepší prostory. Dále máme vyčísleny předběžné náklady na opravu 3,5 milionu korun. Čili to byly dva hlavní faktory, které vedly k rozhodnutí o prodeji."
Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Poté, co město nabylo budovu jinou, která mnohem lépe vyhovuje provozu školní družiny, tak se rozhodlo, že tady tento objekt už družina nebude potřebovat a přestěhuje se do jiného objektu."

Ze strany městských odborů a organizací o budovu také nikdo neprojevil zájem. Nabídka obsahuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře 143 m2 a tři pozemky o celkové výměře 1 684 m2. K prodeji je vše jako celek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Zatím se zdá, že o tu budovu s pozemkem bude velký zájem, dorazilo několik desítek zájemců. Uvidíme samozřejmě až na té licitaci samotné, kdo se do ní zapíše. Vyvolávací cena je ve výši znaleckého posudku, což činí 2 690 000,- Kč."

Licitace proběhne 19. ledna v 15. hodin ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Na sociálních sítích i na webu jsou vyvěšeny ty licitační podmínky. Požadujeme tam složení jakési jistoty, takže doporučuji všem se seznámit s těmi podmínkami, aby pak třeba nebyli překvapeni."

Do 18. ledna musí zájemci odeslat na účet města takzvanou jistotu ve výši deseti procent z vyvolávací ceny nemovitosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy