Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova bývalé školní družiny ve Frýdku-Místku se prodá v licitaci

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek chystá prodej dalšího nepotřebného majetku. V licitačním řízení nabídne zájemcům téměř 85 let starou vilku, kterou ještě nedávno využívaly děti ze Základní školy Petra Bezruče jako družinu. Licitace proběhne 19. ledna a zájemci se mohou přihlásit za splnění podmínek ještě den před jejím začátkem.

Malá vilka v ulici Národních mučedníků ve Frýdku-Místku hledá nového majitele. Původně byla vybudována jako rodinná, následně do konce 80. let sloužila jako jesle. Poté, až téměř do současnosti v ní byla školní družina 1. Základní školy.

Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Původně v plánech, které jsme dohledali, je z roku 1937. Jedná se o zděný objekt, vybavení zůstalo bohužel původní, jak se to kdysi postavilo. Je to suterén, první patro, podkroví. Bohužel všechno je v původním stavu a už to absolutně nevyhovuje provozu školní družiny. Byly takové snahy o nějakou rekonstrukci. Byla vypracovaná studie proveditelnosti přestavby na provoz školní družiny."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Město se rozhodlo budovu této bývalé školní družiny prodat. Ten stav se zhoršoval a zdálo se nám, že už neodpovídá takovému stavu, v jakém by měla být školní družina. Současně pro děti ze školní družiny budou zajištěny od 1. února nové, lepší prostory. Dále máme vyčísleny předběžné náklady na opravu 3,5 milionu korun. Čili to byly dva hlavní faktory, které vedly k rozhodnutí o prodeji."
Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Poté, co město nabylo budovu jinou, která mnohem lépe vyhovuje provozu školní družiny, tak se rozhodlo, že tady tento objekt už družina nebude potřebovat a přestěhuje se do jiného objektu."

Ze strany městských odborů a organizací o budovu také nikdo neprojevil zájem. Nabídka obsahuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře 143 m2 a tři pozemky o celkové výměře 1 684 m2. K prodeji je vše jako celek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Zatím se zdá, že o tu budovu s pozemkem bude velký zájem, dorazilo několik desítek zájemců. Uvidíme samozřejmě až na té licitaci samotné, kdo se do ní zapíše. Vyvolávací cena je ve výši znaleckého posudku, což činí 2 690 000,- Kč."

Licitace proběhne 19. ledna v 15. hodin ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Na sociálních sítích i na webu jsou vyvěšeny ty licitační podmínky. Požadujeme tam složení jakési jistoty, takže doporučuji všem se seznámit s těmi podmínkami, aby pak třeba nebyli překvapeni."

Do 18. ledna musí zájemci odeslat na účet města takzvanou jistotu ve výši deseti procent z vyvolávací ceny nemovitosti.

Nahlásit chybu


K tématu

Dům na Kostikově náměstí chce Frýdek-Místek kvůli nevýnosnosti prodat

14. září 2023 13:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek rozhodl o prodeji domu na Kostikově náměstí. Nemovitost s osmi byty a komerčními prostory by se měla prodat ve veřejné dražbě. Důvodem má být špatný stav a nerentabilita výnosů z nájmů. Obavy z prodeje mají nyní současní nájemníci městských bytů.

Frýdek-Místek nakonec Český dům nekoupil, vydražil ho jiný zájemce

25. září 2023 14:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Několik měsíců plánoval Frýdek-Místek, že by pořídil Český dům. Měl to být ideální prostor pro vybudování rodinného centra. Soukromý vlastník ale nemovitost prodával v dražbě. Město se do ní nakonec příhozem nezapojilo. Dům ale za 22,5 milionu vydražil někdo jiný.

Poruba intenzivně řeší autovraky. Pomáhá ji v tom policie i obyvatelé

10. srpna 2023 23:34 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Majitelé autovraků jsou nepoučitelní. Stále nechávají nepojízdná vozidla na parkovištích, kde tím nejenže zabírají místa, ale hyzdí i veřejný prostor. V Porubě se jim to ale nevyplácí.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Bezpečně přejít lze v Čeladné po několika nových přechodech

23. července 2024 7:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Na frekventovaném hlavním tahu, který vede Čeladnou, byly vybudovány a nasvíceny tři nové přechody pro chodce. Přejít z jedné strany na druhou je teď daleko bezpečnější, otestovaly to i děti místní základní školy.

Ve Frýdku-Místku se otevřel nový Veřejný malířský ateliér

22. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Spolek Rosenfeld otevřel ve Frýdku-Místku nový Veřejný malířský ateliér. Jeho cílem je více přilákat k malbě širokou veřejnost. Sloužit bude výhradně k malování bez použití aromatických látek. Zároveň chystá i kurzy a malování za podpory asistence.

ADRA Frýdek-Místek stále vylepšuje program letních táborů pro děti s autismem

22. července 2024 14:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dvacítka dětí s poruchou autistického spektra si užila týdenní příměstský tábor ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho pořádá dobrovolnická organizace ADRA. Připravena je vždy řada her a různých výletů. Letos navíc dobrovolníci poprvé vyzkoušeli na táboře s dětmi jednou přespat.

Sdílené koloběžky ve Frýdku-Místku mají nová omezení i zákaz vjezdu na obě náměstí

22. července 2024 12:15 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Lidé ve Frýdku-Místku požadovali další omezení a úpravy provozu sdílených elektrokoloběžek. Magistrát pak z výsledků veřejné ankety dohodl s provozovatelem nová pravidla. Přibyla místa s omezením rychlosti, a dokonce i s úplným zákazem vjezdu.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

18. července 2024 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Budova bývalé školní družiny ve Frýdku-Místku se prodá v licitaci
Vydáno 13. ledna 2022 13:47, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek chystá prodej dalšího nepotřebného majetku. V licitačním řízení nabídne zájemcům téměř 85 let starou vilku, kterou ještě nedávno využívaly děti ze Základní školy Petra Bezruče jako družinu. Licitace proběhne 19. ledna a zájemci se mohou přihlásit za splnění podmínek ještě den před jejím začátkem.

Malá vilka v ulici Národních mučedníků ve Frýdku-Místku hledá nového majitele. Původně byla vybudována jako rodinná, následně do konce 80. let sloužila jako jesle. Poté, až téměř do současnosti v ní byla školní družina 1. Základní školy.

Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Původně v plánech, které jsme dohledali, je z roku 1937. Jedná se o zděný objekt, vybavení zůstalo bohužel původní, jak se to kdysi postavilo. Je to suterén, první patro, podkroví. Bohužel všechno je v původním stavu a už to absolutně nevyhovuje provozu školní družiny. Byly takové snahy o nějakou rekonstrukci. Byla vypracovaná studie proveditelnosti přestavby na provoz školní družiny."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Město se rozhodlo budovu této bývalé školní družiny prodat. Ten stav se zhoršoval a zdálo se nám, že už neodpovídá takovému stavu, v jakém by měla být školní družina. Současně pro děti ze školní družiny budou zajištěny od 1. února nové, lepší prostory. Dále máme vyčísleny předběžné náklady na opravu 3,5 milionu korun. Čili to byly dva hlavní faktory, které vedly k rozhodnutí o prodeji."
Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Poté, co město nabylo budovu jinou, která mnohem lépe vyhovuje provozu školní družiny, tak se rozhodlo, že tady tento objekt už družina nebude potřebovat a přestěhuje se do jiného objektu."

Ze strany městských odborů a organizací o budovu také nikdo neprojevil zájem. Nabídka obsahuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře 143 m2 a tři pozemky o celkové výměře 1 684 m2. K prodeji je vše jako celek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Zatím se zdá, že o tu budovu s pozemkem bude velký zájem, dorazilo několik desítek zájemců. Uvidíme samozřejmě až na té licitaci samotné, kdo se do ní zapíše. Vyvolávací cena je ve výši znaleckého posudku, což činí 2 690 000,- Kč."

Licitace proběhne 19. ledna v 15. hodin ve velké zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Na sociálních sítích i na webu jsou vyvěšeny ty licitační podmínky. Požadujeme tam složení jakési jistoty, takže doporučuji všem se seznámit s těmi podmínkami, aby pak třeba nebyli překvapeni."

Do 18. ledna musí zájemci odeslat na účet města takzvanou jistotu ve výši deseti procent z vyvolávací ceny nemovitosti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000029376/budova-byvale-skolni-druziny-ve-frydkumistku-se-proda-v-licitaci