Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odbor životního prostředí ve Frýdku-Místku se stěhuje, lidé už na magistrátu vyřídí vše na jednom místě

Skončila rekonstrukce bývalé Banky Haná ve Frýdku-Místku. Do nově opravené historické budovy v Radniční ulici se nastěhuje část magistrátu. Z Místku do Frýdku přesídlí odbor životního prostředí a zemědělství. Lidé díky tomu budou mít v rámci vyřizování všechny potřebné na jednom místě.

Zhruba 10 měsíců trvala rekonstrukce budovy po bývalé Bance Haná. Objekt město koupilo v roce 2019 a nyní mu vrátilo téměř původní podobu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Objekt byl kompletně předělán. Budova je zateplená, má novou střechu. Potýkali jsme se tady s řadou technických problémů. Byly tady statické problémy. To znamená, že jsme museli posílit určité statické prvky a strop, který je téměř nový. Protože hrozilo jeho zřízení, kvůli špatnému založení. Následně byla kompletně vyměněna elektroinstalace. Další technické rozvody, a nakonec i ta fasáda se trošku změnila."

Pomohly historické fotografie a pohlednice z roku 1830, které zapůjčili zdejší sběratelé.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Snažili jsme se vrátit trošku tu podobu historickou, alespoň v těch detailech, které jsou dneska na oknech. A které tomu objektu dávají takový výraz tvarosloví, které bylo původní. A dneska tady ten objekt zapadá do té městské památkové zóny. A myslím si, že je docela přívětivý i na pohled a doufám, že budou i přívětiví úředníci, kteří budou v něm, kteří budou vycházet občanům vstříc."

Kompletní rekonstrukce čtyřpodlažního objektu město vyšla na zhruba 21 milionů korun. Do budovy se teď přestěhuje z ulice Politických obětí jeden z největších odborů magistrátu.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Práce odboru životního prostředí a zemědělství je úzce provázána s prací dalších odborů magistrátu. Takže je velmi výhodné, že tyto odbory budou sídlit vedle sebe. A že lidé nebudou muset přejíždět mezi Frýdkem a Místkem při vyřizování svých záležitostí. Ale vyřídí všechno na jedné ulici."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to centrální budova, pak je to sociální odbor, pak je to odbor správy sociálního majetku a teď životního prostředí. To znamená 4 budovy, plus archiv, který vznikl v roce 2018, kde jsme předělali bývalé prostory Diemy. A tím koncentrujeme veškeré tyto služby pro občany do jednoho místa."
Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Na uvolněné místo v budově na Politických obětí v Místku je přestěhuje OSPOD, který momentálně sídlí ve vedlejší budově v pronájmu."

Přesun téměř čtyřicetičlenného odboru začne poslední týden v březnu. Od 28. března do 1. dubna bude kvůli tomu celý odbor zcela a bez výjimky mimo provoz. V nové budově začne veřejnosti opět fungovat v pondělí 4. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy