Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zve na slavnostní otevření rekonstruované budovy knihovny

Frýdek-Místek připravuje slavnostní otevření rekonstruované budovy knihovny v Místku. Ve středu 27. dubna odpoledne bude připraven bohatý program pro veřejnost. Hudební vystoupení, divadlo pro nejmenší i výstavy žákovských prací na téma „Co vzkážeme budoucím generacím.“

Oprava téměř stoleté budovy knihovny ve Frýdku-Místku už je hotová. Postavena byla v roce 1923 a rekonstrukci už potřebovala doslova jako sůl.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Se jednalo o totální rekonstrukci všech vnitřních rozvodů. Byla tady vyměněna okna, nové zateplení. Dokonce tam nahoře vznikla pěkná terasa. S tím, že bude propojena s tím vnitřkem. Tak, že ten návštěvník může tady na té terase relaxovat, vypít si tam kafe a zastavit se tam s dobrou knížkou, na chvilku v tom dnešním shonu."

Poslední měsíc se knihovna opět připravovala na plné zahájení provozu.

Markéta Fucimanová, knihovnice: "Patra jsou rozdělena tak, že v nejvyšším patře, které je nové, je oddělení beletrie, které má také moc hezkou terasu. O patro níž, se nachází dětské oddělení s multimediální učebnou. Ještě o patro níž, je naučné oddělení. A úplně dole je oddělení regionální a katalogizace."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Náklad byl celkem 47 milionů, dělalo se to 18 měsíců. Musím zaklepat, všechny práce byly provedeny kvalitně. Měli jsme opět štěstí na výběr firmy. Myslím si, že jsme to zvládli v poměrně dobrém čase a v dobré kvalitě."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "V rámci rekonstrukce městské knihovny v Místku se nám podařilo získat dotaci na zateplení. Z celkové částky to dělá 1,9 milionu korun, která nám pomohla k tomu, aby byla knihovna o něco levnější.
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Vzniklo tady nové parkoviště, je to rekonstruováno, plus příjezdová cesta, která byla taky opět ve špatném stavu. Takže si myslím, že i ten příjezd teďka ke knihovně i celkově to okolí se zlepšilo a došlo zase ke kultivaci veřejného prostoru."
Markéta Fucimanová, knihovnice: "Jako knihovníci se na přestěhování do nových prostor opravdu moc těšíme. A myslíme si, že se těší především také naši čtenáři, kteří už po dobu několika týdnů a měsíců se ptají na to, kdy proběhne stěhování a kdy už tedy budeme v nových prostorách."

Slavnostní otevření je naplánováno na středu 27. dubna. Od 14:00 do 17:00 hodin bude pro veřejnost připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení, pro nejmenší bude připraveno divadélko či dílničky.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Budeme otevírat novou, rekonstruovanou knihovnu s krásnými novými prostorami a terasou a chtěl bych všechny pozvat do této knihovny. Osobně pro mě otevření nové knihovny znamená hodně, protože jsem mnoho let provozoval antikvariát a věřím, že i takové věci, jako je knihovna, patří k fungování města a jsem rád, že ta naše bude patřit k těm nejlepším a nejkrásnějším široko daleko."

Součástí středeční akce bude také výstava žákovských prací na téma "Co vzkážeme budoucím generacím?“. Vystaveny budou vítězné práce, které budou na desítky let ukryty v opravené věži kostela svatých Jana a Pavla v Místku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy