Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda, požár, hromadný kolaps i útok střelce. Záchranáři mají za sebou velké cvičení ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, hromadný kolaps dětí na táboře i útok aktivního střelce. To byly náměty velkého dvoudenního cvičení záchranářů, které proběhlo ve Frýdku-Místku. Zúčastnilo se ho na 250 lidí a každý den bylo nasazeno vždy 24 zásahových posádek, pohotovostní týmy záchranné služby, operátoři, organizátoři, instruktoři i lektoři vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS, desítky figurantů, stejně jako zdravotničtí interventi.

Vždy několik posádek cvičilo souběžně na čtyřech stanovištích a řešilo události mimořádného charakteru. Každý tým po dobu zaměstnání provázel školitel, který záchranářům poskytoval cenné zpětné vazby na jejich práci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi plněné úkoly patřilo nejen zajistit přednemocniční neodkladnou péči a roztřídit zraněné, či zemřelé, ale také spolupracovat se členy jiných složek integrovaného záchranného systému nebo správně komunikovat s operačním střediskem. Operátoři nacvičovali organizaci a řízení jednotlivých událostí, k nimž patřila vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, skupina dětí postižena kolapsy na letním táboře, či zásah při útoku aktivního střelce."

Zatímco školitelé a figuranti připravovali jednotlivá stanoviště již od ranních hodin, cvičící posádky přijížděly v poledne.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po zahájení metodického zaměstnání následovala modelová ukázka vedená instruktory vzdělávacího a výcvikového střediska. Poté probíhaly situace na jednotlivých stanovištích, vždy se závěrečným vyhodnocením práce zasahujících."

Cvičení proběhlo 7. a 8. června v Multifunkčním výcvikovém středisku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Praktická cvičení mimořádných událostí jsou velmi náročná na pečlivou přípravu i realizaci, avšak pro záchranáře znamenají cennou zkušenost a možnost připravit se na efektivní zvládnutí skutečných situací, s nimiž jsou ve své praxi konfrontováni."

Do akce bylo zapojeno přibližně 250 lidí a záchranáři spolupracovali i s policisty.

Nahlásit chybu


K tématu

Motorka i osobní auto začaly po srážce v Třanovicích hořet

1. července 2023 22:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu v podvečer u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Motorka i osobní auto začaly po srážce hořet.

Zásah proti aktivnímu střelci v Ostravě byl námětem speciálního cvičení

31. října 2023 16:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V budově železniční stanice v Ostravě-Vítkovicích řádí šílený střelec. Desítky lidí zastřelil a zranil. Takovou informaci přijali v úterý ráno policisté a záchranáři a museli začít jednat. Naštěstí to nebyla opravdová událost, ale téma rozsáhlého cvičení složek integrovaného záchranného systému. Cílem bylo prověřit spolupráci u tak vážné události. Policie zároveň trénovala zásah proti aktivnímu střelci.

Hasiči a policisté zachránili muže z hořícího bytu v Ostravě

22. dubna 2023 14:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V sobotu krátce po půl jedenácté dopoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili také tři kočky.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Vážná nehoda, požár, hromadný kolaps i útok střelce. Záchranáři mají za sebou velké cvičení ve Frýdku-Místku
Vydáno 9. června 2022 13:17, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, hromadný kolaps dětí na táboře i útok aktivního střelce. To byly náměty velkého dvoudenního cvičení záchranářů, které proběhlo ve Frýdku-Místku. Zúčastnilo se ho na 250 lidí a každý den bylo nasazeno vždy 24 zásahových posádek, pohotovostní týmy záchranné služby, operátoři, organizátoři, instruktoři i lektoři vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS, desítky figurantů, stejně jako zdravotničtí interventi.

zdroj foto: ZZS MSK

Vždy několik posádek cvičilo souběžně na čtyřech stanovištích a řešilo události mimořádného charakteru. Každý tým po dobu zaměstnání provázel školitel, který záchranářům poskytoval cenné zpětné vazby na jejich práci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi plněné úkoly patřilo nejen zajistit přednemocniční neodkladnou péči a roztřídit zraněné, či zemřelé, ale také spolupracovat se členy jiných složek integrovaného záchranného systému nebo správně komunikovat s operačním střediskem. Operátoři nacvičovali organizaci a řízení jednotlivých událostí, k nimž patřila vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, skupina dětí postižena kolapsy na letním táboře, či zásah při útoku aktivního střelce."

Zatímco školitelé a figuranti připravovali jednotlivá stanoviště již od ranních hodin, cvičící posádky přijížděly v poledne.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po zahájení metodického zaměstnání následovala modelová ukázka vedená instruktory vzdělávacího a výcvikového střediska. Poté probíhaly situace na jednotlivých stanovištích, vždy se závěrečným vyhodnocením práce zasahujících."

Cvičení proběhlo 7. a 8. června v Multifunkčním výcvikovém středisku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Praktická cvičení mimořádných událostí jsou velmi náročná na pečlivou přípravu i realizaci, avšak pro záchranáře znamenají cennou zkušenost a možnost připravit se na efektivní zvládnutí skutečných situací, s nimiž jsou ve své praxi konfrontováni."

Do akce bylo zapojeno přibližně 250 lidí a záchranáři spolupracovali i s policisty.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000031843/vazna-nehoda-pozar-hromadny-kolaps-i-utok-strelce-zachranari-maji-za-sebou-velke-cviceni-ve-frydkumistku