Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda, požár, hromadný kolaps i útok střelce. Záchranáři mají za sebou velké cvičení ve Frýdku-Místku

Vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, hromadný kolaps dětí na táboře i útok aktivního střelce. To byly náměty velkého dvoudenního cvičení záchranářů, které proběhlo ve Frýdku-Místku. Zúčastnilo se ho na 250 lidí a každý den bylo nasazeno vždy 24 zásahových posádek, pohotovostní týmy záchranné služby, operátoři, organizátoři, instruktoři i lektoři vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS, desítky figurantů, stejně jako zdravotničtí interventi.

Vždy několik posádek cvičilo souběžně na čtyřech stanovištích a řešilo události mimořádného charakteru. Každý tým po dobu zaměstnání provázel školitel, který záchranářům poskytoval cenné zpětné vazby na jejich práci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi plněné úkoly patřilo nejen zajistit přednemocniční neodkladnou péči a roztřídit zraněné, či zemřelé, ale také spolupracovat se členy jiných složek integrovaného záchranného systému nebo správně komunikovat s operačním střediskem. Operátoři nacvičovali organizaci a řízení jednotlivých událostí, k nimž patřila vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, skupina dětí postižena kolapsy na letním táboře, či zásah při útoku aktivního střelce."

Zatímco školitelé a figuranti připravovali jednotlivá stanoviště již od ranních hodin, cvičící posádky přijížděly v poledne.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po zahájení metodického zaměstnání následovala modelová ukázka vedená instruktory vzdělávacího a výcvikového střediska. Poté probíhaly situace na jednotlivých stanovištích, vždy se závěrečným vyhodnocením práce zasahujících."

Cvičení proběhlo 7. a 8. června v Multifunkčním výcvikovém středisku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Praktická cvičení mimořádných událostí jsou velmi náročná na pečlivou přípravu i realizaci, avšak pro záchranáře znamenají cennou zkušenost a možnost připravit se na efektivní zvládnutí skutečných situací, s nimiž jsou ve své praxi konfrontováni."

Do akce bylo zapojeno přibližně 250 lidí a záchranáři spolupracovali i s policisty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy