Vždy několik posádek cvičilo souběžně na čtyřech stanovištích a řešilo události mimořádného charakteru. Každý tým po dobu zaměstnání provázel školitel, který záchranářům poskytoval cenné zpětné vazby na jejich práci.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi plněné úkoly patřilo nejen zajistit přednemocniční neodkladnou péči a roztřídit zraněné, či zemřelé, ale také spolupracovat se členy jiných složek integrovaného záchranného systému nebo správně komunikovat s operačním střediskem. Operátoři nacvičovali organizaci a řízení jednotlivých událostí, k nimž patřila vážná dopravní nehoda, požár výškové budovy, skupina dětí postižena kolapsy na letním táboře, či zásah při útoku aktivního střelce."
Zatímco školitelé a figuranti připravovali jednotlivá stanoviště již od ranních hodin, cvičící posádky přijížděly v poledne.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po zahájení metodického zaměstnání následovala modelová ukázka vedená instruktory vzdělávacího a výcvikového střediska. Poté probíhaly situace na jednotlivých stanovištích, vždy se závěrečným vyhodnocením práce zasahujících."
Cvičení proběhlo 7. a 8. června v Multifunkčním výcvikovém středisku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku Místku.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Praktická cvičení mimořádných událostí jsou velmi náročná na pečlivou přípravu i realizaci, avšak pro záchranáře znamenají cennou zkušenost a možnost připravit se na efektivní zvládnutí skutečných situací, s nimiž jsou ve své praxi konfrontováni."
Do akce bylo zapojeno přibližně 250 lidí a záchranáři spolupracovali i s policisty.