Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna Frýdek-Místek zvítězila v celostátní soutěži Městská knihovna roku 2022

Frýdek-Místek se pyšní nejlepší knihovnou v republice. Získala totiž ocenění Městská knihovna roku 2022. Soutěž vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Jejím cílem je ocenit nejlepší české knihovny za veškeré kvality, služby i projekty, které poskytují veřejnosti.

Knihovna Frýdek-Místek získala první místo v celostátní soutěži Městská knihovna roku 2022. Ocenění pro nejlepší knihovny se letos udílelo už potřinácté.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny F-M: "Chtěl bych ze srdce poděkovat svazu knihovníků a informačních pracovníků za udělení tohoto ocenění pro frýdecko-místeckou knihovnu. A to v roce, kdy bude knihovna, v minulosti ve slezském samostatném Frýdku, slavit sté výročí svého založení. Máme z toho velikou radost a je to také nemalý závazek do dalších aktivit a rovněž ujištění, že naše činnost má pozitivní odezvu. A to v celostátním měřítku."

Knihovna v soutěži zvítězila jako celek. Hodnotí se totiž celá řada kritérií. Knihovní fond, prostor pro čtenáře, provozní doba, objem výpůjček, počet kulturních a vzdělávacích akcí a mnoho dalšího.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny F-M: "Velké díky náleží všem zaměstnancům naší knihovny, protože bez sehraného týmu bychom tohoto ocenění nedosáhli. Samozřejmě patří poděkování i našemu zřizovateli, vedení města, pro které je knihovna jednou z významných priorit. O čemž svědčí velmi zdařilá rekonstrukce našeho největšího provozu místecké knihovny, k jejímuž slavnostnímu otevření došlo letos na jaře. A v neposlední řadě také patří poděkovat příznivcům a uživatelům naší knihovny."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem moc rád, že frýdecko-místecká knihovna se stala Knihovnou roku 2022 a jsem rád dvojnásobně, protože je to kombinace dvou faktorů. Jedním je profesionální vedení knihovny, které zajišťuje velmi bohatou činnost a myslím si, že jedním z dalších faktorů byla i skutečnost, že knihovna, její místecká pobočka, prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která je myslím velmi zdařilá. A zvyšuje komfort návštěvníků."

Předávání cen proběhlo v Zrcadlové kapli pražského Klementina a delegace z Frýdku-Místku takový úspěch vůbec nečekala.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro všechny ten výsledek byl překvapením. Měli jsme indicie, že bychom mohli obdržet některou z cen, případně uznání, a tak dále. Nicméně nikdo nepočítal s tím, že opravdu Frýdek-Místek bude vítěznou knihovnou. A myslím si, že i pan ředitel se svým týmem, s paní zástupkyní a dalšími lidmi, byl velmi mile překvapen. A myslím si, že je to dobrý signál, dobrá vzpruha k tomu, že taková investice a dobré vedení knihovny má smysl."

Podle pravidel se může frýdecko-místecká knihovna nyní zúčastnit soutěže nejdříve za 5 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy