Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I lidé bez domova mohou na Velikonoce vypadat dobře. ADRA Frýdek-Místek jim zajistila stříhání

Frýdek-Místek |

Několik desítek lidí bez domova opět zavítalo do Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku, kde pro ně připravili tradiční stříhání a holení. Cílem akce je nabídnout lidem v nouzi možnost, jak být alespoň na velikonoční svátky upravený. Odnášeli si totiž také čisté věci ze sociálního šatníku.

Prostory sociálního šatníku Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku se proměnily v improvizované holičství. Skupina dobrovolníků přišla nabídnout pomocnou ruku v rámci akce stříhání a holení lidí bez přístřeší.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Dnes už tradičně jsme pořádali další stříhání a holení lidí bez přístřeší, bez domova. Jsme rádi, že ta akce má úspěch, že se hlásí lidé, kteří potřebují alespoň na Velikonoce a na Vánoce se zkulturnit a vypadat trochu lépe. Takže jsme umožnili právě tyto dvě aktivity. Zároveň toho využíváme jako sociálního šatníku, kdy si vezmou oblečení. To, co potřebují, ať jsou čistí na svátky a ať i ta veřejnost pozná, že i ti bezdomovci se chtějí na ty svátky připravit."
Anketa: - Jak často sem chodíte a co říkáte na to, jak vás ostříhali. - "Jsem rád, že mě ostříhali." - A jak často sem chodíte? - "Hodně často. Pokud je možnost, tak tady chodím." - A co všechno využíváte? Co jste si třeba dneska vzal? - "Oblečení, kalhoty, trička, trenky, všechno, co se dá." - Jak dlouho jste už bez domova? - "Od listopadu?" - A co vás tam přivedlo? - "Přišel jsem o práci."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Během covidu ten zájem trochu upadal, ale teď znovu nabírá na síle ta potřeba. A za dvě hodiny bylo 26 lidí, do 12:00 hodin ještě někteří lidí přijdou. Takže ten zájem se zvyšuje a v té předcovidové době to bylo třeba 40 až 50 lidí, kteří se přišli ostříhat."

Zájemci si mohli odnést v případě zájmu také čisté oblečení nebo základní hygienické hygienické potřeby.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Pravdou je, že jsou lidé, kteří se někde zajdou ostříhat, oholit, ale věci, které se dnes prodávají v obchodech jsou pro ně příliš drahé, takže i těm sociálně slabým, kteří jsou z úřadu práce nebo jsou v hmotné nouzi nabízíme potřebu i formou výpomoci v otázce oblečení. Takže si tady chodí zdarma pro oblečení, které potřebují pro ten běžný život."

S celou akcí kolem stříhání a holení lidí bez přístřeší pomáhali hlavně dobrovolníci.

Nahlásit chybu


K tématu

Lidé bez domova mohou ve Frýdku-Místku v zimě využít teplou židli v azylovém domě

4. prosince 2023 14:32 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé bez domova ve Frýdku-Místku nemusí v zimě mrznout na ulici. V době, kdy teploty klesnou pod mínus 5 stupňů mohou využít služeb takzvaných teplých židlí. A to v Nízkoprahovém denním centru Bethel pro muže. A v Azylovém domě Sára pro ženy.

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky a připomíná Světový den porozumění autismu

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se připojila ke Světovému dni porozumění autismu. Už několik let pomáhá rodinám s autistickými dětmi a zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do práce s těmito klienty.

Dny dobrovolnictví přibližují činnost dobrovolníků. ADRA Frýdek-Místek stále hledá lidi ochotné pomáhat

Dobrovolníci slaví své dny. Členové různých organizací, kteří pomáhají bez nároků na odměnu, jsou nepostradatelnou skupinou v sociálních službách ve Frýdku-Místku. Aktuálně si zájemci mohou práci dobrovolníků dokonce vyzkoušet nebo se o dobrovolnictví něco dozvědět.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

I lidé bez domova mohou na Velikonoce vypadat dobře. ADRA Frýdek-Místek jim zajistila stříhání
Vydáno 30. března 2023 13:58, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Několik desítek lidí bez domova opět zavítalo do Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku, kde pro ně připravili tradiční stříhání a holení. Cílem akce je nabídnout lidem v nouzi možnost, jak být alespoň na velikonoční svátky upravený. Odnášeli si totiž také čisté věci ze sociálního šatníku.

Prostory sociálního šatníku Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku se proměnily v improvizované holičství. Skupina dobrovolníků přišla nabídnout pomocnou ruku v rámci akce stříhání a holení lidí bez přístřeší.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Dnes už tradičně jsme pořádali další stříhání a holení lidí bez přístřeší, bez domova. Jsme rádi, že ta akce má úspěch, že se hlásí lidé, kteří potřebují alespoň na Velikonoce a na Vánoce se zkulturnit a vypadat trochu lépe. Takže jsme umožnili právě tyto dvě aktivity. Zároveň toho využíváme jako sociálního šatníku, kdy si vezmou oblečení. To, co potřebují, ať jsou čistí na svátky a ať i ta veřejnost pozná, že i ti bezdomovci se chtějí na ty svátky připravit."
Anketa: - Jak často sem chodíte a co říkáte na to, jak vás ostříhali. - "Jsem rád, že mě ostříhali." - A jak často sem chodíte? - "Hodně často. Pokud je možnost, tak tady chodím." - A co všechno využíváte? Co jste si třeba dneska vzal? - "Oblečení, kalhoty, trička, trenky, všechno, co se dá." - Jak dlouho jste už bez domova? - "Od listopadu?" - A co vás tam přivedlo? - "Přišel jsem o práci."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Během covidu ten zájem trochu upadal, ale teď znovu nabírá na síle ta potřeba. A za dvě hodiny bylo 26 lidí, do 12:00 hodin ještě někteří lidí přijdou. Takže ten zájem se zvyšuje a v té předcovidové době to bylo třeba 40 až 50 lidí, kteří se přišli ostříhat."

Zájemci si mohli odnést v případě zájmu také čisté oblečení nebo základní hygienické hygienické potřeby.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Pravdou je, že jsou lidé, kteří se někde zajdou ostříhat, oholit, ale věci, které se dnes prodávají v obchodech jsou pro ně příliš drahé, takže i těm sociálně slabým, kteří jsou z úřadu práce nebo jsou v hmotné nouzi nabízíme potřebu i formou výpomoci v otázce oblečení. Takže si tady chodí zdarma pro oblečení, které potřebují pro ten běžný život."

S celou akcí kolem stříhání a holení lidí bez přístřeší pomáhali hlavně dobrovolníci.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036450/i-lide-bez-domova-mohou-na-velikonoce-vypadat-dobre-adra-frydekmistek-jim-zajistila-strihani