Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I lidé bez domova mohou na Velikonoce vypadat dobře. ADRA Frýdek-Místek jim zajistila stříhání

Několik desítek lidí bez domova opět zavítalo do Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku, kde pro ně připravili tradiční stříhání a holení. Cílem akce je nabídnout lidem v nouzi možnost, jak být alespoň na velikonoční svátky upravený. Odnášeli si totiž také čisté věci ze sociálního šatníku.

Prostory sociálního šatníku Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku se proměnily v improvizované holičství. Skupina dobrovolníků přišla nabídnout pomocnou ruku v rámci akce stříhání a holení lidí bez přístřeší.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Dnes už tradičně jsme pořádali další stříhání a holení lidí bez přístřeší, bez domova. Jsme rádi, že ta akce má úspěch, že se hlásí lidé, kteří potřebují alespoň na Velikonoce a na Vánoce se zkulturnit a vypadat trochu lépe. Takže jsme umožnili právě tyto dvě aktivity. Zároveň toho využíváme jako sociálního šatníku, kdy si vezmou oblečení. To, co potřebují, ať jsou čistí na svátky a ať i ta veřejnost pozná, že i ti bezdomovci se chtějí na ty svátky připravit."
Anketa: - Jak často sem chodíte a co říkáte na to, jak vás ostříhali. - "Jsem rád, že mě ostříhali." - A jak často sem chodíte? - "Hodně často. Pokud je možnost, tak tady chodím." - A co všechno využíváte? Co jste si třeba dneska vzal? - "Oblečení, kalhoty, trička, trenky, všechno, co se dá." - Jak dlouho jste už bez domova? - "Od listopadu?" - A co vás tam přivedlo? - "Přišel jsem o práci."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Během covidu ten zájem trochu upadal, ale teď znovu nabírá na síle ta potřeba. A za dvě hodiny bylo 26 lidí, do 12:00 hodin ještě někteří lidí přijdou. Takže ten zájem se zvyšuje a v té předcovidové době to bylo třeba 40 až 50 lidí, kteří se přišli ostříhat."

Zájemci si mohli odnést v případě zájmu také čisté oblečení nebo základní hygienické hygienické potřeby.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Pravdou je, že jsou lidé, kteří se někde zajdou ostříhat, oholit, ale věci, které se dnes prodávají v obchodech jsou pro ně příliš drahé, takže i těm sociálně slabým, kteří jsou z úřadu práce nebo jsou v hmotné nouzi nabízíme potřebu i formou výpomoci v otázce oblečení. Takže si tady chodí zdarma pro oblečení, které potřebují pro ten běžný život."

S celou akcí kolem stříhání a holení lidí bez přístřeší pomáhali hlavně dobrovolníci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail