Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V areálu Slezanu ve Frýdku-Místku se bourají nehodnotné přístavby

Frýdek-Místek |

Bývalá továrna Slezan 08 ve Staroměstské ulici ve Frýdku-Místku je aktuálně čištěna od nehodnotných přístaveb. Práce probíhají v souladu s memorandem, které uzavřela společnost Slezan s městem. Historická budova přádelny tak lépe vynikne.

Na okraji areálu Slezan 08 ve Staroměstské ulici zní v těchto dnech rozsáhlý ruch stavebních strojů. Probíhá tady totiž demolice okrajových objektů.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Aktuálně probíhá na ulici Staroměstská v areálu „Osmička“ demolice vrátnice, která již neslouží jako vrátnice a bývalé jídelny. Ta záležitost je realizována v souladu s memorandem a důvodem té demolice je to, aby se uvolnil ten vstupní prostor. Aby se více otevřel ten areál, aby vyvstala ta přádelna, která je tou nejhodnotnější částí toho území. A aby se zpřehlednila doprava."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek a společnost Slezan mají společné memorandum na základě kterého jsou chráněné historicky cenné industriální budovy. A zároveň jsme se dohodli na tom, které historicky a architektonicky nevýznamné přístavby budou postupně odstraněny. A právě jsme v areálu na Staroměstské ulici, kde se odstraňují tyto staré budovy, aby vyzněla opravdu ta krásná budova, která je v pozadí. A je to další krok, který postupně směřuje k té revitalizaci. Tak jako už aktivně probíhá v ulicích na Těšínské. A zároveň se rozjede v Hálkové, kde nový investor pan Gevorg Avetisjan koupil areál a bude tam rozšiřovat výrobu dortů."

Společnost Slezan dlouhodobě jedná o dalším budoucím využití areálu ve Staroměstské ulici.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Jeho budoucí využití zatím není definitivně stanoveno. Do středně dobého horizontu ho plánujeme využívat na občasné kulturní akce."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že je velmi důležité s velkými investory a vlastníky nemovitostí spolupracovat. A hledat společnou cestu tak, aby byla přínosem jak pro ně, tak zároveň pro město i pro občany. A myslím si, že tady se to podaří."
Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Pokud se bavíme o areálu na Těšínské, tak tam byly dokončené demolice. Ten areál je vyčištěn na tu část, která zůstane. A ve zbytku toho území zůstaly dva objekty, které budou obnoveny a dostavěna nová část. Aktuálně se pracuje na dokumentaci pro územní rozhodnutí a na dalších projektových stupních."

Na Těšínské postupně probíhá také ve spolupráci s městem příprava na výstavbu nového bulváru. Město už rekonstruuje budoucí novou pobočku městské policie.

Nahlásit chybu


K tématu

Lidé se zajímali o podobu budoucího bulváru Adolfa Landsbergera ve Frýdku-Místku

18. září 2023 11:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

23. října 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Neštěstí při demoličních pracích. V Ostravě se zřítila střecha objektu

19. dubna 2023 14:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V areálu soukromé firmy v Ostravě-Vítkovicích se zřítila střecha demolovaného objektu. Událost má bohužel tragický konec. Jeden člověk zemřel, další byl vážně zraněn.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

V areálu Slezanu ve Frýdku-Místku se bourají nehodnotné přístavby
Vydáno 6. dubna 2023 14:52, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Bývalá továrna Slezan 08 ve Staroměstské ulici ve Frýdku-Místku je aktuálně čištěna od nehodnotných přístaveb. Práce probíhají v souladu s memorandem, které uzavřela společnost Slezan s městem. Historická budova přádelny tak lépe vynikne.

Na okraji areálu Slezan 08 ve Staroměstské ulici zní v těchto dnech rozsáhlý ruch stavebních strojů. Probíhá tady totiž demolice okrajových objektů.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Aktuálně probíhá na ulici Staroměstská v areálu „Osmička“ demolice vrátnice, která již neslouží jako vrátnice a bývalé jídelny. Ta záležitost je realizována v souladu s memorandem a důvodem té demolice je to, aby se uvolnil ten vstupní prostor. Aby se více otevřel ten areál, aby vyvstala ta přádelna, která je tou nejhodnotnější částí toho území. A aby se zpřehlednila doprava."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek a společnost Slezan mají společné memorandum na základě kterého jsou chráněné historicky cenné industriální budovy. A zároveň jsme se dohodli na tom, které historicky a architektonicky nevýznamné přístavby budou postupně odstraněny. A právě jsme v areálu na Staroměstské ulici, kde se odstraňují tyto staré budovy, aby vyzněla opravdu ta krásná budova, která je v pozadí. A je to další krok, který postupně směřuje k té revitalizaci. Tak jako už aktivně probíhá v ulicích na Těšínské. A zároveň se rozjede v Hálkové, kde nový investor pan Gevorg Avetisjan koupil areál a bude tam rozšiřovat výrobu dortů."

Společnost Slezan dlouhodobě jedná o dalším budoucím využití areálu ve Staroměstské ulici.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Jeho budoucí využití zatím není definitivně stanoveno. Do středně dobého horizontu ho plánujeme využívat na občasné kulturní akce."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že je velmi důležité s velkými investory a vlastníky nemovitostí spolupracovat. A hledat společnou cestu tak, aby byla přínosem jak pro ně, tak zároveň pro město i pro občany. A myslím si, že tady se to podaří."
Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Pokud se bavíme o areálu na Těšínské, tak tam byly dokončené demolice. Ten areál je vyčištěn na tu část, která zůstane. A ve zbytku toho území zůstaly dva objekty, které budou obnoveny a dostavěna nová část. Aktuálně se pracuje na dokumentaci pro územní rozhodnutí a na dalších projektových stupních."

Na Těšínské postupně probíhá také ve spolupráci s městem příprava na výstavbu nového bulváru. Město už rekonstruuje budoucí novou pobočku městské policie.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036581/v-arealu-slezanu-ve-frydkumistku-se-bouraji-nehodnotne-pristavby