Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři krátké úseky obchvatu Frýdku-Místku se musí vybourat a postavit znovu

Ředitelství silnic a dálnic muselo uzavřít část obchvatu Frýdku-Místku. Důvodem je reklamace špatného povrchu vozovky. Tento úsek se tak nyní musí vybourat a postavit znovu.

Na obchvat Frýdku-Místku ve směru od Ostravy najely v úterý 23. května bourací bagry a začaly rozbíjet část povrchu.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD ČR: "Nacházíme se zrovna teďka v místě, kde byl zkušební úsek, který se dokonce dvakrát vybourával v rámci celé stavby. A Bohužel zhotovitel nebyl schopen se z těch věcí poučit. A i v tuto chvíli shledáváme na dálnici vady, které se vylučují s tím, abychom ty vady ponechali do budoucího provozu. Problém není tak v receptuře, ta byla schválena a byla v pořádku. Problém zásadní byl v technologii pokládky. To znamená nedodržení technologické kázně ze strany zhotovitele."

Veškeré náklady na opravu půjdou za zhotovitelem. V průběhu jednoho měsíce se budou vybourávat tři úseky dálnice D56 a také D48.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Poprosím všechny řidiče nejenom o trpělivost. S tím, jak jsme my přísní na zhotovitele, ale zároveň aby byli řidiči i pozorní vůči dopravnímu řazení a dopravním režimům. Ty se do toho června budou měnit."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD ČR: "Zde vidíte za námi na dálnici D56 se vybourává 256 metrů dlouhý úsek, který byl ten zkušební. Na dálnici D48 jsou to dva úseky. Jeden úsek ve směru na Nový Jičín a jeden úsek opačným směrem. To znamená, jeden úsek je 150 metrů a druhý úsek je 100 metrů."

Na celém obchvatu se našly i další problémy a trhliny. Ty ale nejsou ve fázi, že by se muselo bourat. Na stavbu je desetiletá záruka a ŘSD u ní plánuje dvakrát ročně kontroly, aby mohlo vše řešit se zhotovitelem.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD ČR: "Zde jsem rád, že oba dva znalecké posudky, které jsme si nechali zpracovat my na VUT v Brně. A i znalecký posudek, který si nechal zpracovat zhotovitel od Technické univerzity v Mnichově, defacto se shodují na těch příčinách a na tom, že je potřeba opravdu reagovat takto tvrdě a ten úsek ve výsledku je nutné opravit tímto stylem."

Práce by měly být hotové do konce června. ŘSD zároveň doufá, že do konce července by se mělo po celém obchvatu Frýdku-Místku jezdit bez omezení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V situaci, kdy jsme čekali více než čtvrt století na obchvat, tak tyto dílčí události, kterými je jak to reklamační řízení a oprava, tak neúplné spuštění obchvatu v důsledku sesuvu, tak vnímáme už jako epizody a věřím, že v průběhu tohoto roku dojde už k definitivnímu plnému spuštění obchvatu."

Město má v plánu poté začít s úpravami ulice Hlavní, jako je obnova některých přechodů, semaforů i umožnění odbočení vlevo z ulice 8. pěšího pluku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy