Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dům v Malém Koloredově ve Frýdku-Místku má po rekonstrukci posledního původního výtahu

Frýdek-Místek |

Poslední starý výtah v bytovém domě v Malém Koloredově ve Frýdku-Místku už je minulostí. Město ho nechalo na konci životnosti vyměnit. Značně se tak zvýší komfort, protože starý výtah byl výrazně poruchový.

V bytovém domě v Malém Koloredově 811 jsou čtyři výtahy. Předchozí tři prošly výměnou v minulých letech. Poslední má za sebou výměnu teprve nedávno.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My samozřejmě průběžně monitorujeme stav našich bytových i nebytových prostor. Tak, ať splňují technické normy, bezpečnostní normy. A právě u toho daného výtahu na Malém Koloredově už ten jeden dotčený výtah přestal tyto normy splňovat. Proto jsme provedli jeho rekonstrukci. S tím, že v podstatě ten výtah byl kompletně vyměněn a kompletně zrekonstruován. Zbyla tam pouze ta původní šachta. Jinak opravdu došlo k té kompletní rekonstrukci."

Rekonstrukce zahrnovala demontáž původního zařízení, instalaci nové výtahové kabiny, nový výtahový stroj, vodítka, lana a elektroinstalaci. Vyměnily se také výtahové dveře v každém patře.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "A ona byla velice důležitá, protože v tom domě je 130 bytů a 55 nebytových prostor. Takže k té obsluze tak velikého domu a k určitému komfortu nájemníků, i těch uživatelů nebytových prostor, je skutečně nutné, aby všechny ty výtahy byly funkční. A já jsem rád, že se nám to průběžně daří. Jsem si vědom i toho, že chodí určité podněty právě na ten dům na Malém Koloredově. A to je jeden z těch malých kamínků do mozaiky, kdy se průběžně snažíme ten stav udržovat. A zlepšovat."
Jana Masciuchová, vedoucí Odboru správy obecního majetku: "Jedná se o výtah o nosnosti 450 kilogramů. Je možné s ním přepravovat 8 osob. A má 11 stanic. Takže to je to hlavní. Důležité je připomenout, že je to bezbariérový výtah, který potřebujeme na tuto velkou budovu použít. Je fakt, že se tady toto povedlo po dlouhé době, ale zabývali jsme se tím delší dobu."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Monitorujeme ten stav našich nemovitostí v celém městě. Tam, kde opravdu ta výtěžnost se začíná snižovat. A tam, kde se předpokládají veliké budoucí výdaje, tam začínáme zvažovat a dotazujeme se našich společností a odborů, zda se jedná o potřebný, či nepotřebný majetek. A začínáme zvažovat, že některý z takového majetku bychom nabídli k prodeji."

Náklady na rekonstrukci výtahu a celé šachty vyšly na 1,64 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Věžový dům v Anenské ve Frýdku-Místku má za sebou náročnou revitalizaci

26. června 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Skončila další náročná revitalizace šestnáctipatrového domu v Anenské ulici ve Frýdku-Místku. Dům prošel zateplením, výměnou oken a také dostal nové balkony. Práce se kvůli komplikacím výrazně protáhly a vyšly na 30 milionů korun.

Bývalý obchodní dům Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let

2. června 2023 19:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Fasáda bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let. Díky zručnosti štukatérů bude obsahovat dekorativní prvky typické pro období, kdy byl dům ve vrcholné architektonické kondici a zlaté časy zažíval rovněž ekonomicky. Kromě fasády návrh přináší ještě jednu novinku – skleněnou nástavbu, díky níž vzniknou dvě nová patra v nárožní části komplexu. Navržena jsou tak, aby se přizpůsobila stávajícím konstrukcím a ve výsledku zůstala zachována původní geometrie domu F. Neumanna.

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením

22. května 2023 13:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Včera 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Včera 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Včera 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

18. května 2024 16:52 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

18. května 2024 9:39 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Dům v Malém Koloredově ve Frýdku-Místku má po rekonstrukci posledního původního výtahu
Vydáno 15. června 2023 9:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Poslední starý výtah v bytovém domě v Malém Koloredově ve Frýdku-Místku už je minulostí. Město ho nechalo na konci životnosti vyměnit. Značně se tak zvýší komfort, protože starý výtah byl výrazně poruchový.

V bytovém domě v Malém Koloredově 811 jsou čtyři výtahy. Předchozí tři prošly výměnou v minulých letech. Poslední má za sebou výměnu teprve nedávno.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My samozřejmě průběžně monitorujeme stav našich bytových i nebytových prostor. Tak, ať splňují technické normy, bezpečnostní normy. A právě u toho daného výtahu na Malém Koloredově už ten jeden dotčený výtah přestal tyto normy splňovat. Proto jsme provedli jeho rekonstrukci. S tím, že v podstatě ten výtah byl kompletně vyměněn a kompletně zrekonstruován. Zbyla tam pouze ta původní šachta. Jinak opravdu došlo k té kompletní rekonstrukci."

Rekonstrukce zahrnovala demontáž původního zařízení, instalaci nové výtahové kabiny, nový výtahový stroj, vodítka, lana a elektroinstalaci. Vyměnily se také výtahové dveře v každém patře.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "A ona byla velice důležitá, protože v tom domě je 130 bytů a 55 nebytových prostor. Takže k té obsluze tak velikého domu a k určitému komfortu nájemníků, i těch uživatelů nebytových prostor, je skutečně nutné, aby všechny ty výtahy byly funkční. A já jsem rád, že se nám to průběžně daří. Jsem si vědom i toho, že chodí určité podněty právě na ten dům na Malém Koloredově. A to je jeden z těch malých kamínků do mozaiky, kdy se průběžně snažíme ten stav udržovat. A zlepšovat."
Jana Masciuchová, vedoucí Odboru správy obecního majetku: "Jedná se o výtah o nosnosti 450 kilogramů. Je možné s ním přepravovat 8 osob. A má 11 stanic. Takže to je to hlavní. Důležité je připomenout, že je to bezbariérový výtah, který potřebujeme na tuto velkou budovu použít. Je fakt, že se tady toto povedlo po dlouhé době, ale zabývali jsme se tím delší dobu."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Monitorujeme ten stav našich nemovitostí v celém městě. Tam, kde opravdu ta výtěžnost se začíná snižovat. A tam, kde se předpokládají veliké budoucí výdaje, tam začínáme zvažovat a dotazujeme se našich společností a odborů, zda se jedná o potřebný, či nepotřebný majetek. A začínáme zvažovat, že některý z takového majetku bychom nabídli k prodeji."

Náklady na rekonstrukci výtahu a celé šachty vyšly na 1,64 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037727/dum-v-malem-koloredove-ve-frydkumistku-ma-po-rekonstrukci-posledniho-puvodniho-vytahu