Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Tělocvična obchodní akademie ve Frýdku-Místku se stala jednodenní zastávkou více než tří desítek dětí, které se účastní příměstského tábora Střediska volného času Klíč.

Marie Kopidolová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Momentálně probíhá příměstský tábor s názvem Kokosy na sněhu. Probíhá od pondělí do pátku a v průběhu celého toho týdne děti zažijí různé aktivity. Od výtvarných po sportovní aktivity, které teď probíhají za mnou. A dneska jsme v tělocvičně na obchodní akademii, protože je tady dost velkého prostoru. A děti si tak mohou více zasportovat. Zítra nás čeká návštěva myslivců v Bruzovicích. A ve čtvrtek jedeme na bobovou dráhu, aby si děti vyzkoušely jeden z těch zimních sportů, které jsou i na olympijských hrách."
Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Dneska máme téma sportovní hry, zimní olympijské hry. A děti mají dopoledne se sportem a bylo dneska za úkol děti seznámit jak s disciplínami, se sporty, které se na těch zimních olympijských hrách nacházejí. A konkrétně tady v tělocvičně si říkáme nejen informace o jednotlivých sportech, ale zkoušíme si i ty netradiční hry. Hráli jsme na honěnou, hráli jsme hry za pomoci met a teď konkrétně za mnou můžete vidět hru, která se jmenuje kin-ball. A děti při ní rozvijí komunikaci a spolupráci."
Anketa: 1.) "Přihlásila mě mamka, protože já už jsem tady jednou byla. A jmenovalo se to Polární expres a moc se mi tady líbí, že hrajeme různé hry, sportujeme a těším se nejvíc na čtvrtek na bobovou dráhu."
Anketa: 2.) "Nechala jsem se ukecat kamarádkou, ale baví mě to tady." - Co děláte? - "Teď jsme třeba tady hráli živé piškvorky."
Anketa: 3.) "Líbí se mi ty hry, aktivity, které tady děláme. Jak se rozdělujeme do týmů, různé hry, zajímavé hry, které jsme v životě třeba nehráli, takové vymyšlené."

Středisko volného času připravilo na jarní prázdniny pro děti řadu aktivit. Jednodenní tematické akce byly naplánovány na každý den v dopoledních hodinách.

Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: " Na děti čekají aktivity, které jsou z oboru výtvarného, z oboru technického anebo i také tanečního. Takže každý den je pro děti z nějakého tohoto oboru nachystán program. Včera děti měly výtvarný, takže malovaly hrníčky, dneska si mohly děti dopoledne si zatancovat."
Anketa: 4.) "Tady ten tábor se mi líbí hodně, přihlásili mě rodiče a dobré je to tady."
Anketa: 5.) "My teď hrajeme hru s takovým velkým míčem, a to mě baví nejvíc." - A jak to funguje? - "Jsou čtyři týmy, jsou tam čtyři hráči a jeden tým, který má ten míč, tak řekne omnikin modrá a hodí to. A ta modrá to musí chytit a potom chytit balanc a někdo z toho týmu to zase odrazí a řekne nějakou barvu týmu, který tam je."

Na sobotu 17. února byla naplánována oblíbená akce pro nejmenší děti s názvem Dětské hrátky. A v sobotu 24. 2. se mohou zájemci všech věkových kategorií zapojit do Mistrovství Moravskoslezského kraje ve skládání puzzle ve dvojicích. Do 22. února je ale potřeba se přihlásit. Informace jsou webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Parkour se těší ve Frýdku-Místku velké oblibě, přidat se může každý

1. května 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dělali sport, který je baví a rozhodli se předávat zkušenosti dál. Parkouristé si ve městě po mnoha letech vybudovali vlastní tréninkové zázemí a nyní se jejich hala i akce těší velké oblibě. Otevřeni jsou dalším zájemcům, ať už jde o děti nebo dokonce dospělé.


Fotografie ze života Ostravy jsou nově k vidění ve Slezskoostravské galerii

Více než 100 černobílých reportážních fotografií z Ostravy si mohou nově prohlédnout návštěvníci Slezskoostravské galerie. Jejich autorem je významný a oceňovaný ostravský fotograf a rodák Jiří Kudělka, který své dílo vystavoval na mnoha místech v Česku i v Evropě.

Slezskoostravský korfbalový tým bojuje v baráži o účast v extralize

Slezskoostravské korfbalové družstvo KK Sokol Koblov bojovalo v neděli o účast v extralize. V prvním kole baráže se hráči setkali s prvoligovými nováčky z Prievidzy a ostřílenými několikanásobnými mistry extraligy – Českými Budějovicemi.

Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí
Vydáno 15. února 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Tělocvična obchodní akademie ve Frýdku-Místku se stala jednodenní zastávkou více než tří desítek dětí, které se účastní příměstského tábora Střediska volného času Klíč.

Marie Kopidolová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Momentálně probíhá příměstský tábor s názvem Kokosy na sněhu. Probíhá od pondělí do pátku a v průběhu celého toho týdne děti zažijí různé aktivity. Od výtvarných po sportovní aktivity, které teď probíhají za mnou. A dneska jsme v tělocvičně na obchodní akademii, protože je tady dost velkého prostoru. A děti si tak mohou více zasportovat. Zítra nás čeká návštěva myslivců v Bruzovicích. A ve čtvrtek jedeme na bobovou dráhu, aby si děti vyzkoušely jeden z těch zimních sportů, které jsou i na olympijských hrách."
Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Dneska máme téma sportovní hry, zimní olympijské hry. A děti mají dopoledne se sportem a bylo dneska za úkol děti seznámit jak s disciplínami, se sporty, které se na těch zimních olympijských hrách nacházejí. A konkrétně tady v tělocvičně si říkáme nejen informace o jednotlivých sportech, ale zkoušíme si i ty netradiční hry. Hráli jsme na honěnou, hráli jsme hry za pomoci met a teď konkrétně za mnou můžete vidět hru, která se jmenuje kin-ball. A děti při ní rozvijí komunikaci a spolupráci."
Anketa: 1.) "Přihlásila mě mamka, protože já už jsem tady jednou byla. A jmenovalo se to Polární expres a moc se mi tady líbí, že hrajeme různé hry, sportujeme a těším se nejvíc na čtvrtek na bobovou dráhu."
Anketa: 2.) "Nechala jsem se ukecat kamarádkou, ale baví mě to tady." - Co děláte? - "Teď jsme třeba tady hráli živé piškvorky."
Anketa: 3.) "Líbí se mi ty hry, aktivity, které tady děláme. Jak se rozdělujeme do týmů, různé hry, zajímavé hry, které jsme v životě třeba nehráli, takové vymyšlené."

Středisko volného času připravilo na jarní prázdniny pro děti řadu aktivit. Jednodenní tematické akce byly naplánovány na každý den v dopoledních hodinách.

Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: " Na děti čekají aktivity, které jsou z oboru výtvarného, z oboru technického anebo i také tanečního. Takže každý den je pro děti z nějakého tohoto oboru nachystán program. Včera děti měly výtvarný, takže malovaly hrníčky, dneska si mohly děti dopoledne si zatancovat."
Anketa: 4.) "Tady ten tábor se mi líbí hodně, přihlásili mě rodiče a dobré je to tady."
Anketa: 5.) "My teď hrajeme hru s takovým velkým míčem, a to mě baví nejvíc." - A jak to funguje? - "Jsou čtyři týmy, jsou tam čtyři hráči a jeden tým, který má ten míč, tak řekne omnikin modrá a hodí to. A ta modrá to musí chytit a potom chytit balanc a někdo z toho týmu to zase odrazí a řekne nějakou barvu týmu, který tam je."

Na sobotu 17. února byla naplánována oblíbená akce pro nejmenší děti s názvem Dětské hrátky. A v sobotu 24. 2. se mohou zájemci všech věkových kategorií zapojit do Mistrovství Moravskoslezského kraje ve skládání puzzle ve dvojicích. Do 22. února je ale potřeba se přihlásit. Informace jsou webu Střediska volného času Klíč.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041557/deti-se-o-jarnich-prazdninach-ve-frydku-mistku-v-svc-klic-nenudi