Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

53 kamer hlídá nově dům na Malém Koloredově ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek řešil připomínky nájemníků na bezpečnost v panelovém domě Malý Koloredov. Město tam proto nově nainstalovalo bezpečnostní kamery. Ty se hned v praxi osvědčily a strážníci díky nim vyřešili během několika dnů hned 15 událostí. Našli i jednu osobu v pátrání.

Polyfunkční dům Malý Koloredov ve Frýdku-Místku má nové zabezpečení. Město tady nechalo nainstalovat rozsáhlý kamerový systém.

Eva Satinská, technik správy obecního majetku: "Máme tady nainstalováno celkem 53 kamer, které jsou napojeny na městskou policii ve Frýdku-Místku. K monitorování různých kriminálních deliktů, které se tady často stávají. Vandalismus tady ve velké míře byl, ale díky kamerám se to všechno uklidnilo."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Máme za to, že se podaří eliminovat alespoň ty zásadní jevy, které občanům vadily. A to jsou použité injekční stříkačky na chodbách, nevyžádané návštěvy, stejně tak to, co se dělo v bezprostřední blízkosti toho domu, kdy tam bylo podezření na nějakou distribuci návykových látek a podobně."

Lidé původně navrhovali zřízení strážní služby. Město šlo ale cestou kamer, které jsou jednak levnější a hlavně efektivnější, protože v reálném čase zaznamenávají dění v celém domě.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že mohu konstatovat, že ta firma, jak se zdá, odvedla dobrou práci. Systém je funkční, samozřejmě budeme sledovat jeho funkčnost průběžně i v budoucím období. Tak, aby skutečně ten systém plnil to, co má. Pokud jde o náklady té veřejné zakázky, tak nakonec to skutečně byly náklady v nižší výši, než kolik by vyšla soukromá strážní služba. Případně nějaké stavební úpravy, jak jsme o tom hovořili a zněly i některé požadavky občanů, i třeba kolegů z magistrátu."
Eva Satinská, technik správy obecního majetku: "Kamery zabírají veškeré společné prostory. Je tady 130 bytů a 50 nebytových prostor. I nebytové prostory jsou snímány, chodby. Aby se zabránilo kriminalitě. Ale důležité, že vstupní dveře, jak do bytů, tak nebytů, jsou začerněny, abychom dodržovali GDPR."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych dále uvézt, že ten instalovaný a zprovozněný systém se osvědčuje i v praxi. A za tu krátkou dobu, co funguje, už máme 15 událostí, které byly řešeny městskou policí. Patří mezi ně jednak přestupky proti občanskému soužití, nějaké drobné potyčky. A dokonce byla díky systému nalezena i jedna celostátně hledaná osoba."

Náklady na pořízení kamerového systému vyšly město na zhruba půl milionu korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Nabídl pomoc seniorce v nesnázích, pak ji okradl. Našli ho díky kamerovému systému

9. listopadu 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pomohl seniorce v nesnázích a mezitím ji okradl. Zloděje se podařilo vypátrat díky kvalitnímu městskému kamerovému systému. Frýdek-Místek ho chce ještě vylepšovat, aby přispíval k větší bezpečnosti ve městě.

Dopravní podnik Ostrava bude mít jako první v Česku kamery ve všech vozech MHD

22. září 2023 19:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zvýšení bezpečnosti ve vozidlech MHD zajistí nově kamery v téměř šesti stech vozech Dopravního podniku Ostrava (DPO). Kamerami se záznamem dovybaví podnik 127 autobusů, 10 trolejbusů a 6 tramvají. V následujícím týdnu proběhne podpis smlouvy s dodavatelem. DPO se tak stane prvním veřejným dopravcem v ČR, který má celý vozový park pokrytý kamerami, s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením.

Každý osmý cestující byl v noci vyloučen z ostravské MHD

23. září 2023 11:25 | Ostrava-město | Jiří Cileček

1 724 zkontrolovaných cestujících v celkem 57 spojích, a z toho 216 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 22. září na sobotu 23. září. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v centru Ostravy.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

53 kamer hlídá nově dům na Malém Koloredově ve Frýdku-Místku
Vydáno 22. února 2024 14:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek řešil připomínky nájemníků na bezpečnost v panelovém domě Malý Koloredov. Město tam proto nově nainstalovalo bezpečnostní kamery. Ty se hned v praxi osvědčily a strážníci díky nim vyřešili během několika dnů hned 15 událostí. Našli i jednu osobu v pátrání.

Polyfunkční dům Malý Koloredov ve Frýdku-Místku má nové zabezpečení. Město tady nechalo nainstalovat rozsáhlý kamerový systém.

Eva Satinská, technik správy obecního majetku: "Máme tady nainstalováno celkem 53 kamer, které jsou napojeny na městskou policii ve Frýdku-Místku. K monitorování různých kriminálních deliktů, které se tady často stávají. Vandalismus tady ve velké míře byl, ale díky kamerám se to všechno uklidnilo."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Máme za to, že se podaří eliminovat alespoň ty zásadní jevy, které občanům vadily. A to jsou použité injekční stříkačky na chodbách, nevyžádané návštěvy, stejně tak to, co se dělo v bezprostřední blízkosti toho domu, kdy tam bylo podezření na nějakou distribuci návykových látek a podobně."

Lidé původně navrhovali zřízení strážní služby. Město šlo ale cestou kamer, které jsou jednak levnější a hlavně efektivnější, protože v reálném čase zaznamenávají dění v celém domě.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že mohu konstatovat, že ta firma, jak se zdá, odvedla dobrou práci. Systém je funkční, samozřejmě budeme sledovat jeho funkčnost průběžně i v budoucím období. Tak, aby skutečně ten systém plnil to, co má. Pokud jde o náklady té veřejné zakázky, tak nakonec to skutečně byly náklady v nižší výši, než kolik by vyšla soukromá strážní služba. Případně nějaké stavební úpravy, jak jsme o tom hovořili a zněly i některé požadavky občanů, i třeba kolegů z magistrátu."
Eva Satinská, technik správy obecního majetku: "Kamery zabírají veškeré společné prostory. Je tady 130 bytů a 50 nebytových prostor. I nebytové prostory jsou snímány, chodby. Aby se zabránilo kriminalitě. Ale důležité, že vstupní dveře, jak do bytů, tak nebytů, jsou začerněny, abychom dodržovali GDPR."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych dále uvézt, že ten instalovaný a zprovozněný systém se osvědčuje i v praxi. A za tu krátkou dobu, co funguje, už máme 15 událostí, které byly řešeny městskou policí. Patří mezi ně jednak přestupky proti občanskému soužití, nějaké drobné potyčky. A dokonce byla díky systému nalezena i jedna celostátně hledaná osoba."

Náklady na pořízení kamerového systému vyšly město na zhruba půl milionu korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041675/53-kamer-hlida-nove-dum-na-malem-koloredove-ve-frydku-mistku