Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Frýdku-Místku podpořili prodejní výstavou obrazů sdružení Podané ruce

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Školáci z 1. základní školy ve Frýdku-Místku se rozhodli uspořádat charitativní vernisáž pro dobrou věc. V hodinách výtvarné výchovy namalovali obrazy, které následně prodali za symbolické ceny. Výtěžek poté darovali sdružení Podané ruce. Konkrétně se rozhodli podpořit službu Osobní asistence.

Téměř 120 ručně malovaných pláten zaplnilo galerii Pod Sovou na 1. základní škole ve Frýdku-Místku. Školáci totiž připravili prodejní vernisáž s doprovodným kulturním programem.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Výstava je první svého druhu. Kolegyně z 1. stupně, výtvarnice, se rozhodly tuto výstavu uspořádat. Oslovily i děti z druhého stupně. A připravili jsme obrázky, které jsou tematicky zasazeny do rámce spojeného s citátem Antoina de Saint-Exupéryho: „Proměňte svůj život v sen a svůj sen ve skutečnost."

Jedná se o malbu akrylem na plátno. Děti se prodejem rozhodly podpořit sdružení Podané ruce.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "My jsme tady tuto společnost vybrali schválně, protože působí ve Frýdku-Místku, tady u nás. A zajišťuje přímo osobní asistenci lidem od jednoho roku, dětem, mládeži, dospělým a starým lidem. U každého z obrázků je uvedena jakási základní cena, která se týká materiálu a takových těch potřeb, které k tomu byly nutné. Nutně vynaložené náklady."

Vernisáž doprovodil školní sbor Podsováček, který prošel výraznou obměnou talentů.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Po Vánocích odešly starší děti, teď se objevila spousta malinkých holčiček z prvních tříd, které mají spousty energie, jsou nabité elánem. A musím říct, že nás přivedli zase k dalšímu takovému stupni. Mysleli jsme si, že budeme zpívat jenom dětské písničky, nakonec jsme zařadili i písničky Osvobozeného divadla, Jarka Nohavicu, dali jsme tam popové skladby, samozřejmě Abbu. No a musím říct, že jsme použili trochu i swing. Máme ho rádi, rádi ho hrajeme a ozvláštnili jsme text a zahrajeme i skladbu Joa Garlanda – In the mood."

Prodej obrazů i dobrovolné příspěvky nakonec vynesly pro Podané ruce – osobní asistence 6 050 korun.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Bylo to pro nás velkým překvapením, ale velice milým překvapením ze strany žáků i vedení školy. Je to krásné gesto směrem k sociálním službám, které děláme. My využijeme samozřejmě jakoukoliv částku, právě na terénní sociální službu Osobní asistence."

Jak tato služba funguje?

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Je to terénní služba. To znamená, naše osobní asistentky chodí za klienty do jejich domácího prostředí a tam vykonávají spolu s klienty úkony, které oni, pro svůj handicap nebo věk, sami nemohou zvládnout. K tomu potřebují právě ty prodloužené ruce i nohy toho člověka, který jim pomůže žít v tom jejich domácím prostředí."

Podané ruce mají ve Frýdku-Místku 18 osobních asistentek a vedoucí sociální pracovnici, které pomáhají přibližně čtyřem desítkám občanů.

Nahlásit chybu


K tématu

Žáci 7. ZŠ ve Frýdku-Místku pomáhají prodejní výstavou onkologicky nemocným dětem

5. června 2023 16:19 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Školáci ze 7. Základní školy ve Frýdku-Místku celý rok vytvářeli různé výtvarné práce. Nyní uspořádali velkou vernisáž, kde kompletně všechny výtvory prodali. Výtěžek dají organizaci Haima Ostrava, která se stará o onkologicky nemocné děti.

Žáci ZUŠ Frýdek-Místek vystavují své práce v bývalé záložně

18. května 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek si připravil tradiční výstavu žákovských prací. Letos zaplnila jedinečný výstavní prostor, budoucí městskou galerii Záložna. Výstava má název Nejprve najdi, potom hledej. Zastoupena je na ní malba, keramika i zajímavé modely.

Školáci ze Slezské Ostravy malovali svou vizi města v roce 2050

6. června 2023 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Školáci ze Slezské Ostravy se zapojili do projektu Evropa 2050. Jde o diskuzní a prezentační panel o tématu budoucnosti Evropy v roce 2050 z pohledu mladé generace. Žáci malovali svou představu nejen obvodu, ale i města a nejlepší práce postoupily do národního kola soutěže.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Školáci z Frýdku-Místku podpořili prodejní výstavou obrazů sdružení Podané ruce
Vydáno 25. března 2024 15:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Školáci z 1. základní školy ve Frýdku-Místku se rozhodli uspořádat charitativní vernisáž pro dobrou věc. V hodinách výtvarné výchovy namalovali obrazy, které následně prodali za symbolické ceny. Výtěžek poté darovali sdružení Podané ruce. Konkrétně se rozhodli podpořit službu Osobní asistence.

Téměř 120 ručně malovaných pláten zaplnilo galerii Pod Sovou na 1. základní škole ve Frýdku-Místku. Školáci totiž připravili prodejní vernisáž s doprovodným kulturním programem.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Výstava je první svého druhu. Kolegyně z 1. stupně, výtvarnice, se rozhodly tuto výstavu uspořádat. Oslovily i děti z druhého stupně. A připravili jsme obrázky, které jsou tematicky zasazeny do rámce spojeného s citátem Antoina de Saint-Exupéryho: „Proměňte svůj život v sen a svůj sen ve skutečnost."

Jedná se o malbu akrylem na plátno. Děti se prodejem rozhodly podpořit sdružení Podané ruce.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "My jsme tady tuto společnost vybrali schválně, protože působí ve Frýdku-Místku, tady u nás. A zajišťuje přímo osobní asistenci lidem od jednoho roku, dětem, mládeži, dospělým a starým lidem. U každého z obrázků je uvedena jakási základní cena, která se týká materiálu a takových těch potřeb, které k tomu byly nutné. Nutně vynaložené náklady."

Vernisáž doprovodil školní sbor Podsováček, který prošel výraznou obměnou talentů.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Po Vánocích odešly starší děti, teď se objevila spousta malinkých holčiček z prvních tříd, které mají spousty energie, jsou nabité elánem. A musím říct, že nás přivedli zase k dalšímu takovému stupni. Mysleli jsme si, že budeme zpívat jenom dětské písničky, nakonec jsme zařadili i písničky Osvobozeného divadla, Jarka Nohavicu, dali jsme tam popové skladby, samozřejmě Abbu. No a musím říct, že jsme použili trochu i swing. Máme ho rádi, rádi ho hrajeme a ozvláštnili jsme text a zahrajeme i skladbu Joa Garlanda – In the mood."

Prodej obrazů i dobrovolné příspěvky nakonec vynesly pro Podané ruce – osobní asistence 6 050 korun.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Bylo to pro nás velkým překvapením, ale velice milým překvapením ze strany žáků i vedení školy. Je to krásné gesto směrem k sociálním službám, které děláme. My využijeme samozřejmě jakoukoliv částku, právě na terénní sociální službu Osobní asistence."

Jak tato služba funguje?

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Je to terénní služba. To znamená, naše osobní asistentky chodí za klienty do jejich domácího prostředí a tam vykonávají spolu s klienty úkony, které oni, pro svůj handicap nebo věk, sami nemohou zvládnout. K tomu potřebují právě ty prodloužené ruce i nohy toho člověka, který jim pomůže žít v tom jejich domácím prostředí."

Podané ruce mají ve Frýdku-Místku 18 osobních asistentek a vedoucí sociální pracovnici, které pomáhají přibližně čtyřem desítkám občanů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042218/skolaci-z-frydku-mistku-podporili-prodejni-vystavou-obrazu-sdruzeni-podane-ruce