Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Registrací do ADRA běhu podpoříte dobrovolnictví. První běh bude ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Kolektivní běh nebo chůze po vytyčené trati u Faunparku, případně jen registrace s finančním příspěvkem. I tak můžete podpořit dobrovolnictví, které v Česku letos oslaví 20 let od založení prvního dobrovolnického centra. To bylo vzniklo právě ve Frýdku-Místku.

ADRA běh je už tradiční akcí, která podporuje lidi v nouzi u nás i v zahraničí. Letos půjde jeho výtěžek na podporu dobrovolnických center a dobrovolníků, kteří pomáhají druhým.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "7. května bude další ročník ADRA běhu, který je koncipován jako pomoc lidem, kteří jsou v nesnázích a hlavně, kteří se cítí sami. Výtěžek půjde na tyto aktivity, abychom mohli toto dobrovolnictví dále rozvíjet."

Dříve se běh pořádal kolem Olešné, nyní bude jeho start ve Faunaparku.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Každý člověk dostane číslo a vyběhne na trať, která bude dlouhá zhruba 5 kilometrů. Letos je zase možnost jít i pěšky. A zúčastní se i několik vozíčkářů a budeme tlačit ty vozíky. Takže to bude i akce, která bude společenská. Na závěr toho běhu bude také společné posezení a opékání párků. Takže všechno máme společně připraveno. Těšíme se na vás a ve spolupráci s městem jsme schopni dělat tyto aktivity, protože ta podpora pro nás je důležitá."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych vás pozvat i na běh, který pořádá nezisková organizace ADRA. Jedná se o tradiční akci, kterou město Frýdek-Místek podporuje dlouhodobě. I já jsem se toho běhu před několika lety účastnil. A jde o to, že běžci zaplatí jakési startovné, které poputuje na to, aby mohla ADRA fungovat ve Frýdku-Místku a aby mohla podpořit dobrovolnictví."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Nejde jen o to běžet 5 kilometrů v uvedeném termínu. Ale i o to, že každý se může přihlásit na webových stránkách rozbehamecesko.cz, kde je tento ADRA běh zmíněn. Můžete dostat startovní číslo, můžete se přihlásit a můžete si odběhnout individuálně ten běh. A i ta vzdálenost je na každém, jak si zvolí."

ADRA běh je letos naplánován ve dvanácti městech. Ve Frýdku-Místku bude první výběh v úterý 7. května v 15:30 hodin se startem v 16:00. Podrobnosti o registraci a organizaci ve všech městech najdete na webu adrabeh.cz

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem

27. července 2023 12:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.

ADRA Frýdek-Místek představí ve Faunaparku herní formou svoji práci

24. srpna 2023 9:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek chystá další ročník akce Den s Adrou ve Faunaparku. Připraveny budou aktivity hlavně pro děti. ADRA chce touto akcí představit svoji práci po celém světě.

Dny dobrovolnictví přibližují činnost dobrovolníků. ADRA Frýdek-Místek stále hledá lidi ochotné pomáhat

Dobrovolníci slaví své dny. Členové různých organizací, kteří pomáhají bez nároků na odměnu, jsou nepostradatelnou skupinou v sociálních službách ve Frýdku-Místku. Aktuálně si zájemci mohou práci dobrovolníků dokonce vyzkoušet nebo se o dobrovolnictví něco dozvědět.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Registrací do ADRA běhu podpoříte dobrovolnictví. První běh bude ve Frýdku-Místku
Vydáno 2. května 2024 15:50, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Kolektivní běh nebo chůze po vytyčené trati u Faunparku, případně jen registrace s finančním příspěvkem. I tak můžete podpořit dobrovolnictví, které v Česku letos oslaví 20 let od založení prvního dobrovolnického centra. To bylo vzniklo právě ve Frýdku-Místku.

ADRA běh je už tradiční akcí, která podporuje lidi v nouzi u nás i v zahraničí. Letos půjde jeho výtěžek na podporu dobrovolnických center a dobrovolníků, kteří pomáhají druhým.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "7. května bude další ročník ADRA běhu, který je koncipován jako pomoc lidem, kteří jsou v nesnázích a hlavně, kteří se cítí sami. Výtěžek půjde na tyto aktivity, abychom mohli toto dobrovolnictví dále rozvíjet."

Dříve se běh pořádal kolem Olešné, nyní bude jeho start ve Faunaparku.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Každý člověk dostane číslo a vyběhne na trať, která bude dlouhá zhruba 5 kilometrů. Letos je zase možnost jít i pěšky. A zúčastní se i několik vozíčkářů a budeme tlačit ty vozíky. Takže to bude i akce, která bude společenská. Na závěr toho běhu bude také společné posezení a opékání párků. Takže všechno máme společně připraveno. Těšíme se na vás a ve spolupráci s městem jsme schopni dělat tyto aktivity, protože ta podpora pro nás je důležitá."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych vás pozvat i na běh, který pořádá nezisková organizace ADRA. Jedná se o tradiční akci, kterou město Frýdek-Místek podporuje dlouhodobě. I já jsem se toho běhu před několika lety účastnil. A jde o to, že běžci zaplatí jakési startovné, které poputuje na to, aby mohla ADRA fungovat ve Frýdku-Místku a aby mohla podpořit dobrovolnictví."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Nejde jen o to běžet 5 kilometrů v uvedeném termínu. Ale i o to, že každý se může přihlásit na webových stránkách rozbehamecesko.cz, kde je tento ADRA běh zmíněn. Můžete dostat startovní číslo, můžete se přihlásit a můžete si odběhnout individuálně ten běh. A i ta vzdálenost je na každém, jak si zvolí."

ADRA běh je letos naplánován ve dvanácti městech. Ve Frýdku-Místku bude první výběh v úterý 7. května v 15:30 hodin se startem v 16:00. Podrobnosti o registraci a organizaci ve všech městech najdete na webu adrabeh.cz

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042863/registraci-do-adra-behu-podporite-dobrovolnictvi-prvni-beh-bude-ve-frydku-mistku