Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce Frýdek-Místek na cestách nabídne na Olešné inspiraci na výlety po Česku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Milovníci cestování, dobrodružství a objevování nových míst se mohou těšit na nezapomenutelný den plný inspirace a zábavy na jedinečném místě u přehrady Olešná. Cestovatelský festival Frýdek≈Místek na cestách je skvělou příležitostí pro všechny, kteří touží po objevování krás naší země.

Turistické informační centrum Frýdek-Místek zve zájemce o cestování v sobotu 18. května do areálu Autokempu Olešná. Chystá se tady totiž festival Frýdek-Místek na cestách.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Během akce budou mít možnost se seznámit s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které Česká republika nabízí. Svou nabídku tady představí například statutární město Zlín, Polabí, Pošumaví, Frenštát pod Radhoštěm, Těšínské Slezsko, Poodří nebo Lašská brána. Chybět nebude ani turistická oblast Beskydy a také domácí Frýdek-Místek, který představí nedílnou součást své historie s projektem Po stopách textilek. Bobopark zase pro změnu pozve do svého zábavního parku, Žermanice na levandulovou farmu a KTM napoví, jak si výlety užít pohodlněji jízdou na elektrokolech."

Kromě zajímavých cestovatelských tipů se návštěvníci dozví také mnoho rad z oblasti bezpečnosti.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Stánky jako BESIP a Český červený kříž nabídnou informace o bezpečnosti a první pomoci v různých situacích, které mohou nastat při cestování. Dětské oddělení frýdeckomístecké nemocnice pro změnu připomene, co je dobré pro tělo i mysl, aby si mohli všichni užít své toulky bez komplikací."

Turistické informační centrum představí také novinku, kterou plánuje na letošní sezónu. A to komentované prohlídky za poznáním minulosti i současnosti vodní nádrže Olešná.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Ty mohou zájemci absolvovat buď na koloběžkách nebo pěšky. Díky průvodkyni se dozví, jaké škody dokázala napáchat zdánlivě nevinná říčka Olešná a proč vlastně přehrada stojí právě na tomto místě. Představíme vám i její atmosféru před půl stoletím a prozkoumáme, co dnes můžete v jejím okolí objevit. Chybět nebudou ani takové zajímavosti jak a kdy vzniklo první šlapadlo, nebo pikantnosti jako například, kdo byl prvním utonulým nebo co se skrývá za pověstmi o nuda pláži."

Komentované prohlídky k přehradě Olešná je potřeba si dopředu zarezervovat. První termín bude právě na akci Frýdek-Místek na cestách, v sobotu 18. května. Další termíny a podrobnosti najdou zájemci na webu Turistického informačního centra nebo přímo pod odkazem rezervace.ticfm.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Pobočky Turistického informačního centra Frýdek-Místek projdou kompletní rekonstrukcí

Frýdek-Místek začal s velkou rekonstrukcí poboček turistického informačního centra. Aktuálně se pracuje na Zámeckém náměstí. Pobočka na náměstí Svobody je v provozu. Modernizace obou poboček vyjde na 7,5 milionu korun. Zhruba 70 procent nákladů ale pokryje dotace.

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí bude letos hledat nejlepší zelňačku

14. srpna 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět připravuje na jeden z největších gastrofestivalů. Ožije jím historické centrum kolem zámku a náměstí. Pořadatelé slibují na 60 stánků s dobrým jídlem a pitím a další program. Vystoupí známé osobnosti a také se bude vařit a následně hodnocením hledat nejlepší zelňačka.

Historickým autobusem na prohlídky textilek ve Frýdku-Místku

8. června 2023 12:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na prohlídky textilek přes 50 let starým autobusem. Novinka, kterou zavádí Frýdek-Místek ve spolupráci s Turistickým informačním centem v rámci krajské Technotrasy. Kromě jízdy autobusem a komentovaných prohlídek areálů Slezanu budou k dispozici také zajímavé suvenýry.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Akce Frýdek-Místek na cestách nabídne na Olešné inspiraci na výlety po Česku
Vydáno 13. května 2024 12:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Milovníci cestování, dobrodružství a objevování nových míst se mohou těšit na nezapomenutelný den plný inspirace a zábavy na jedinečném místě u přehrady Olešná. Cestovatelský festival Frýdek≈Místek na cestách je skvělou příležitostí pro všechny, kteří touží po objevování krás naší země.

Turistické informační centrum Frýdek-Místek zve zájemce o cestování v sobotu 18. května do areálu Autokempu Olešná. Chystá se tady totiž festival Frýdek-Místek na cestách.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Během akce budou mít možnost se seznámit s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které Česká republika nabízí. Svou nabídku tady představí například statutární město Zlín, Polabí, Pošumaví, Frenštát pod Radhoštěm, Těšínské Slezsko, Poodří nebo Lašská brána. Chybět nebude ani turistická oblast Beskydy a také domácí Frýdek-Místek, který představí nedílnou součást své historie s projektem Po stopách textilek. Bobopark zase pro změnu pozve do svého zábavního parku, Žermanice na levandulovou farmu a KTM napoví, jak si výlety užít pohodlněji jízdou na elektrokolech."

Kromě zajímavých cestovatelských tipů se návštěvníci dozví také mnoho rad z oblasti bezpečnosti.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Stánky jako BESIP a Český červený kříž nabídnou informace o bezpečnosti a první pomoci v různých situacích, které mohou nastat při cestování. Dětské oddělení frýdeckomístecké nemocnice pro změnu připomene, co je dobré pro tělo i mysl, aby si mohli všichni užít své toulky bez komplikací."

Turistické informační centrum představí také novinku, kterou plánuje na letošní sezónu. A to komentované prohlídky za poznáním minulosti i současnosti vodní nádrže Olešná.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Ty mohou zájemci absolvovat buď na koloběžkách nebo pěšky. Díky průvodkyni se dozví, jaké škody dokázala napáchat zdánlivě nevinná říčka Olešná a proč vlastně přehrada stojí právě na tomto místě. Představíme vám i její atmosféru před půl stoletím a prozkoumáme, co dnes můžete v jejím okolí objevit. Chybět nebudou ani takové zajímavosti jak a kdy vzniklo první šlapadlo, nebo pikantnosti jako například, kdo byl prvním utonulým nebo co se skrývá za pověstmi o nuda pláži."

Komentované prohlídky k přehradě Olešná je potřeba si dopředu zarezervovat. První termín bude právě na akci Frýdek-Místek na cestách, v sobotu 18. května. Další termíny a podrobnosti najdou zájemci na webu Turistického informačního centra nebo přímo pod odkazem rezervace.ticfm.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043025/akce-frydek-mistek-na-cestach-nabidne-na-olesne-inspiraci-na-vylety-po-cesku