Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Zasedací sál zastupitelstva Frýdku-Místku zaplnili starší žáci házenkářů SKP. Přijal se tady primátor, aby jim osobně předal bronzové medaile za skvělý výsledek v celostátní žákovské lize. Mladý tým zažil skvělou sezónu.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Bylo to dobé, uspěli jsme všude, kde jsme mohli, na každém turnaji. Minimálně vždycky byla medaile a byla to dobrá sezóna. Ještě nás čekají výběroví hráči z kraje a olympiáda dětí a mládeže. To bude ještě na konci června a pak už bude konec." – A co říkáte na ty medaile finální? Jaké jsou? – "Ty medaile? Tak může být zlatá nebo stříbrná, ale bronzová je taky v pohodě, vzhledem k tomu, že tam bylo 25 týmů."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: "Je to pro nás obrovský úspěch, takový úspěch se podařil po sedmi letech. A v konkurenci 25 týmů v celé republice jsme dokázali udělat třetí místo, což je pro náš klub úžasný výsledek. – Kdo jsou ti největší konkurenti? – Mezi největší konkurenty patřila Dukla Praha a tým z Plzně, který celou soutěž vyhrál."
Daniel Valo, trenér A-týmu SPK Frýdek-Místek, mentor mládeže: "Já to považuji za obrovský úspěch. Je samozřejmě potřeba poděkovat trenérovi Radimovi Hustopeckému s Lenkou Kročkovou, ale také všem trenérům, kteří se podíleli na výchově těch kluků. My se z toho moc těšíme a kluci jsou velkým příslibem pro náš klub."

Tým má za sebou dvacet výher, jednu remízu a pouze tři prohry. Právě Adam Fojtík se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Já bych rozhodně se chtěl dostat co nejdál. Do 1. Bundesligy by to bylo dobré, případně do těch lepších týmů, jako těch vrcholových, ale to se ještě uvidí. A taky ještě teďka se tvoří reprezentace 2008/2009, tak tam bych se chtěl také dostat."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: Jaký mají ti hráči potenciál? – "Obrovský, akorát záleží na tom, jak budou dále pracovat na sobě, ale talent tam určitě u všech je. Takže máme na čem stavět v klubu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že jsem mohl dneska přijmout kluky na radnici. Každý úspěch takového mládežnického týmu je dobrý závdavek do budoucna. A je to ocenění práce trenérů a všech, kteří se věnují mládeži a sportu. A my jako město je budeme i nadále podporovat. A jak už jsem dneska říkal, připravujeme spuštění nového dotačního programu pro mládežnický sport, který bude v příštím roce proti letošnímu navýšen minimálně o více než 6 milionů korun."

Mladí házenkáři mají do budoucna velký potenciál, ale čeká je ještě hodně práce. Důležité bude, zda u tohoto sportu zůstanou a budou na sobě ještě dál pracovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Děvčata i trenér Ju Jitsu přivezli do Frýdku-Místku 7 medailí z mistrovství světa

18. prosince 2023 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

3 zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je velkolepý úspěch dvou mladých dívek a jejich trenéra z frýdecko-místecké Akademie japonského Ju Jitsu. Tým totiž přivezl tyto medaile z mistrovství světa v Lotyšsku.

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku

17. července 2023 16:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.


Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz
Vydáno 30. května 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Zasedací sál zastupitelstva Frýdku-Místku zaplnili starší žáci házenkářů SKP. Přijal se tady primátor, aby jim osobně předal bronzové medaile za skvělý výsledek v celostátní žákovské lize. Mladý tým zažil skvělou sezónu.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Bylo to dobé, uspěli jsme všude, kde jsme mohli, na každém turnaji. Minimálně vždycky byla medaile a byla to dobrá sezóna. Ještě nás čekají výběroví hráči z kraje a olympiáda dětí a mládeže. To bude ještě na konci června a pak už bude konec." – A co říkáte na ty medaile finální? Jaké jsou? – "Ty medaile? Tak může být zlatá nebo stříbrná, ale bronzová je taky v pohodě, vzhledem k tomu, že tam bylo 25 týmů."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: "Je to pro nás obrovský úspěch, takový úspěch se podařil po sedmi letech. A v konkurenci 25 týmů v celé republice jsme dokázali udělat třetí místo, což je pro náš klub úžasný výsledek. – Kdo jsou ti největší konkurenti? – Mezi největší konkurenty patřila Dukla Praha a tým z Plzně, který celou soutěž vyhrál."
Daniel Valo, trenér A-týmu SPK Frýdek-Místek, mentor mládeže: "Já to považuji za obrovský úspěch. Je samozřejmě potřeba poděkovat trenérovi Radimovi Hustopeckému s Lenkou Kročkovou, ale také všem trenérům, kteří se podíleli na výchově těch kluků. My se z toho moc těšíme a kluci jsou velkým příslibem pro náš klub."

Tým má za sebou dvacet výher, jednu remízu a pouze tři prohry. Právě Adam Fojtík se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Já bych rozhodně se chtěl dostat co nejdál. Do 1. Bundesligy by to bylo dobré, případně do těch lepších týmů, jako těch vrcholových, ale to se ještě uvidí. A taky ještě teďka se tvoří reprezentace 2008/2009, tak tam bych se chtěl také dostat."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: Jaký mají ti hráči potenciál? – "Obrovský, akorát záleží na tom, jak budou dále pracovat na sobě, ale talent tam určitě u všech je. Takže máme na čem stavět v klubu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že jsem mohl dneska přijmout kluky na radnici. Každý úspěch takového mládežnického týmu je dobrý závdavek do budoucna. A je to ocenění práce trenérů a všech, kteří se věnují mládeži a sportu. A my jako město je budeme i nadále podporovat. A jak už jsem dneska říkal, připravujeme spuštění nového dotačního programu pro mládežnický sport, který bude v příštím roce proti letošnímu navýšen minimálně o více než 6 milionů korun."

Mladí házenkáři mají do budoucna velký potenciál, ale čeká je ještě hodně práce. Důležité bude, zda u tohoto sportu zůstanou a budou na sobě ještě dál pracovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043310/mladi-hazenkari-skp-frydekmistek-vybojovali-v-zakovske-soutezi-bronz