Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizovaná zbrojnice poskytne hasičům z Frýdlantu nad Ostravicí lepší zázemí

Přibližně 10 milionů korun si vyžádala rekonstrukce požární zbrojnice ve Frýdlantě nad Ostravicí. Tamní hasiči mají nově k dispozici zázemí, které poskytuje lepší podmínky nejen pro jejich práci a výcvik, ale také pro odpočinek v době nepřetržité pohotovosti.

Ve Frýdlantě nad Ostravicí byla před několika dny dokončena rekonstrukce požární zbrojnice.

Radim Kelnar, stavbyvedoucí: “Rekonstrukce se týkala kompletní výměny vnitřních částí rozvodů, podlah, dělali jsme nové omítky, výplně otvorů jenom vnitřní, to znamená vnitřní dveře jsme měnili a výmalba, obklady a dlažby a dělali jsme nové kompletní sociální zázemí, jak na druhém patře, tak na prvním patře.”
David Pavliska, (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “V posledních několika letech se nám právě podařilo všechny hasičské zbrojnice zateplit a získali jsme na to finanční prostředky z dotačních programů. A jedna z těch právě nejdůležitějších staveb byla právě celková rekonstrukce této hasičské zbrojnice ve Frýdlantě, kde působí naše výjezdová jednotka JPO II. Je třeba poděkovat jak našim hasičům, tak samozřejmě donátorům, a to je Hasičský záchranný sbor MSK a Moravskoslezský kraj, který nám na všechny tyto akce vlastně přispěl finanční prostředky. Jsou to nemalé finanční prostředky, které do toho vkládáme, ale myslím si, že všichni jsme rádi, že se to daří a že za těch posledních pár let opravdu všechny hasičské zbrojnice vykvetly do krásy.”

Požární zbrojnici užívá v nepřetržité službě jednadvacet hasičů, kteří nyní mají moderní zázemí nejen pro práci, ale také pro odpočinek.

René Polášek, velitel jednotky SDH Frýdlant nad Ostravicí: “Jsou tam nové toalety, nové sprchy, které byly vyžité, staré. Nejvíc nám pomohlo spravení kotelny, která se předělala částečně na sprchy a na zázemí, které budeme používat na umývání špinavých věcí po zásahu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy