Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze zastaralého autobusového stanoviště v Jablunkově bude moderní dopravní terminál s točnou kolem jabloně

  • Jablunkov,

Z chátrajícího autobusového stanoviště v Jablunkově bude moderní přestupní terminál. Ten bude sloužit nejen místním, ale také turistům k cestám do Beskyd, ale i lidem, kteří přes Jablunkov cestují do práce.

Zastaralé autobusové stanoviště v Jablunkově se v následujících měsících bude měnit v moderní dopravní terminál. Většinu z potřebných bezmála 50 milionů korun město získalo z dotací.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Stojíme na autobusovém stanovišti v Jablunkově. Předali jsme dneska stavební firmě staveniště, kde vznikne dopravní terminál a firma si to tady přebírá hlavně s dopravci. Je to důležité s koordinací, aby nedocházelo k nějakým střetům.”
David Sventek (ODS), radní Jablunkova: “Co nám dělá velkou radost v tom celém řešení je samotný tvar té budovy. Je to kulaté rondo, kolem kterého budou autobusy zastavovat. To je ale uprostřed prázdné a v tom prostoru bude růst jabloň. Jsme moc rádi, že se pod tím návrhem podepsal místní rodák, architekt Pyszko, který do toho prostoru dostal zajímavou a přitom naši záležitost."
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Jak už jsem říkal, bude tam pět zastávek, bude to kruhový objezd a vzadu vznikne autobusové parkoviště pro 5 autobusů a v přední části tady od stávající čekárny vznikne nějakých 35 parkovacích míst. Mezi parkovištěm a dopravním terminálem bude možná do budoucna půjčovna kol tak, abychom mohli vlastně vyjíždět do celých Beskyd.

Nový dopravní terminál má být důstojnou vstupní bránou do města i okolních hor.

David Sventek (ODS), radní Jablunkova: “Dopravní terminál zní možná trošku nadneseně. Dneska je to autobusové stanoviště a on to skutečně bude dopravní terminál, protože tady budeme moci střídat různé druhy dopravy. Přijedete autem, zaparkujete ho na tomto místě a přestoupíte na autobus. Přivezete dítě do školy, dáte mu pusu a ono se vydá do školy. Zase v klidu odejdete, protože jste měl kde zaparkovat. A nebo zaparkujete kolo bezpečně a přestoupíte na autobus. Já mám velkou radost, protože čtyři roky intenzivní snahy se dneska zúročují a my velmi brzy začneme stavět. Přeměníme toto místo v úplně nový prostor, který bude důstojným prostorem, jakousi vstupní branou do Jablunkova, jak pro turisty, kteří přijíždějí do krásných Těšínských Beskyd, tak pro jakékoliv návštěvníky našeho města. A hlavně to bude také důstojné místo pro běžné občany Jablunkova, kterých jenom pro zajímavost tady asi na 240 linkách každý den vystoupí z autobusu nějakých 400 tisíc lidí za rok. Takže ono to není málo a my chceme, aby to místo bylo skutečně pro pro všechny Jablunkovany. Ne jenom pěkným, ale i užitečným prostorem.”
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Stavební práce na dopravním terminálu by měly být dokončeny někdy duben květen roku 2022. Celková investice by měla být nějakých 40 milionů korun, rozpočtová částka byla 45 milionů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků