Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové Integrované výjezdové centrum v Jablunkově si prohlédl ministr vnitra Jan Hamáček

  • Jablunkov,

O tom, že v Jablunkově bylo postaveno nové Integrované výjezdové centrum pro záchranné služky, jsme už informovali. Před časem si ho prohlédl i ministr vnitra Jan Hamáček.

Jan Hamáček (ČSSD), ministr vnitra: “Určitě je to signál, že stát nezapomíná na integrovaný záchranný systém a postupně zlepšuje pracovní podmínky hasičům a dalším složkám IZS a současně to znamená, že z takové moderní budovy je jednodušší vyjíždět k zásahům. Tudíž to přispívá i k bezpečnosti občanů. Já jsem rád, že MSK pokračuje v tom konceptu integrovaných výjezdových center.”

Modernizace zastaralé hasičské zbrojnice v integrované výjezdové centrum byla potřebná.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL, starosta Jablunkova: “Je to poděkování hasičům za jejich volný čas, který obětují k záchraně obydlí, tak třeba před bodavým hmyzem a v neposlední řadě taky požárům. Vybudování není levná záležitost, ale podařilo se nám ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a ministerstvem vnitra postupně dát na hromadu potřebnou finanční částku, která byla v konečném hodnocení 48 milionů. Něco přes 20 milionů dal MSK a 4,5 přispělo ministerstvo. Co se týče výjezdů, tak hasiči mají bezpečnější výjezd, protože už jsme udělali semafory na hlavní cestě, další výhodu je, že jsou v centru města.

Nové prostory výjezdového centra si jednotlivé složky pochvalují a oceňují výhody, které jim pro jejich práci přineslo.

David Sadowski, velitel jednotky SDH Jablunkov: “Výhody jsou obrovské, protože my jsme působili v prostorech, které nám moc nevyhovovaly. Od 1. července vyjíždíme z nového IVC. A k těm výhodám patří jak ty nové technologie, tak i to, že tady jsou s námi záchranná služby a městská policie. Máme obrovskou součinnost nejen v rámci výjezdové činnosti, ale i v té přípravné. To znamená ve společném výcviku, kdy si navzájem vyměňujeme zkušenosti a říkáme si, co kdo musí dělat například u dopravní nehody.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy