Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nošovice zorganizovaly pro školky Dopravní dopoledne

  • Nošovice,

Nošovická mateřská škola připravila pro okolní školky soutěžní dopravní dopoledne.

Igor Slováček, ředitel ZŠ a MŠ Nošovice: "My jsme tady vlastně v rámci spolupráce s Místní akční skupinu Pobeskydí připravili takové sportovní dopravní dopoledne, kde chceme vlastně prezentovat naše nově vybudované dopravní hřiště. V rámci této spolupráce, kde byla možnost získat nějaké finanční prostředky na toto dopoledne, jsme vytvořili soutěž s dopravní tématikou."
Jana Sklářová, vedoucí Mateřské školy Nošovice: "My jsme ten program připravili následovně v třech etapách řekla bych. Jedna je takové víceméně pohybová. Dětí jsou na koloběžkách, zvládají dopravní hřiště, dopravní situace a základní pravidla silničního provozu. Druhá pohybová aktivita je překážková dráha. Druhou takovou fází byla fáze vzdělávací, kdy jsme připravili pro ně úkoly s dopravními značkami. Jedna série úkolů byla postavit značku z dílků. Druhá série úkolů byla sestavit dopravní značku z PET víček. Třetí aktivita se týkala bezpečnosti, protože na silnicích se může stát spousta úrazů, nehod a tak dále, takže jsme pro ně připravili zdravovědu, základy první pomoci a děti mají za úkol jeden na druhém ošetřit rozbité koleno nebo rozbitý loket."

Okolní mateřské školy byly vděčné, že mohly na dopravní dopoledne do Nošovic přijet.

Jana Křístková, vedoucí MŠ Vojkovice: "Tady máme jedinečnou možnost si to vyzkoušet i na dopravním hřišti, které je plně funkční a pro ty děti určitě zajímavé. K tomu mají vlastně tady paní učitelky naprosto skvěle připravené soutěže, které podpoří dopravní výchovu a my jsme za to hrozně vděční."

Nošovická mateřská škola chce z tohoto setkání udělat tradici. Dopravní den se bude konat každým rokem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy