Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starosta Palkovic vzpomněl na 17. listopad spolu se školáky

  • Palkovice,

Základní škola v Palkovicích si celý uplynulý týden připomínala události týkající se listopadu roku 1989 a to různými způsoby. Například pro žáky pátých tříd byla připravena prezentace nejdůležitějších okamžiků, shrnutí historie a také kvíz.

"Bylo to rozděleno do sekcí, Pražské jaro, Normalizace, Sametová revoluce a kapitola pádu Železné opony a berlínské zdi a život po sametové revoluci. Taky jsem je informoval o překročení železné opony, jakými způsoby lidé utíkali přes železnou oponu, jak komunistický režim strážil tu oponu s pomocí československých vlčáků  " řekl Tomáš Krpel, učitel dějepisu.

Se svými vzpomínkami na  17. listopad se s dětmi podělil i starosta obce Radim Bača, který byl do školy pozván jako host.

"Děti zajímalo ledasco, byly zvědaví, kam jsem chodil do školy, co jsem dělal v ten den, bylo to milé. Překvapil mě i jejich kvíz, že byly dost chytří, až jsem se divil, co všechno vědí," řekl starosta Radim Bača .

Samy děti  k tomuto historickému mezníku připravily nástěnky se svou tvorbou a symbolicky zničili vyrobenou zeď ve vestibulu školy s nápisy a hesly, které jsou pro tuto dobu typické. Každý si z vyprávění o době totality něco zapamatoval.

30. výročí Sametové revoluce si připomněla celá obec přímo v neděli 17. listopadu pietním aktem.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků