Starosta Palkovic vzpomněl na 17. listopad spolu se školáky

  • 12:19,
  • Palkovice,

Základní škola v Palkovicích si celý uplynulý týden připomínala události týkající se listopadu roku 1989 a to různými způsoby. Například pro žáky pátých tříd byla připravena prezentace nejdůležitějších okamžiků, shrnutí historie a také kvíz.

"Bylo to rozděleno do sekcí, Pražské jaro, Normalizace, Sametová revoluce a kapitola pádu Železné opony a berlínské zdi a život po sametové revoluci. Taky jsem je informoval o překročení železné opony, jakými způsoby lidé utíkali přes železnou oponu, jak komunistický režim strážil tu oponu s pomocí československých vlčáků  " řekl Tomáš Krpel, učitel dějepisu.

Se svými vzpomínkami na  17. listopad se s dětmi podělil i starosta obce Radim Bača, který byl do školy pozván jako host.

"Děti zajímalo ledasco, byly zvědaví, kam jsem chodil do školy, co jsem dělal v ten den, bylo to milé. Překvapil mě i jejich kvíz, že byly dost chytří, až jsem se divil, co všechno vědí," řekl starosta Radim Bača .

Samy děti  k tomuto historickému mezníku připravily nástěnky se svou tvorbou a symbolicky zničili vyrobenou zeď ve vestibulu školy s nápisy a hesly, které jsou pro tuto dobu typické. Každý si z vyprávění o době totality něco zapamatoval.

30. výročí Sametové revoluce si připomněla celá obec přímo v neděli 17. listopadu pietním aktem.
Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra 19:00 - 09.12. 14:28
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 09.12. 14:28
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků