Reklama

Bývalí žáci se rozhodli pomoc ochrnuté ředitelce

  • 30. června 2016,
  • 11:33,
  • Albrechtice,
  • Jiří Brzóska

Je tomu už 2 a půl roku, co okamžiku, kdy v Albrechticích u Českého Těšína osobní srazilo auto ředitelku. Ta naštěstí nehodu přežila, ale zůstala ochrnuta. Její bývalí žáci se proto rozhodli, že uspořádají charitativní běh, jehož výtěžek poputuje na nákup potřebných kompenzačních pomůcek.

Reklama

250 metrů = 20 Kč. Někomu to může připomínat matematickou úlohu. V Albrechticích je to ale částka za absolvování jednoho kolečka na školním hřišti. Vybrané peníze jsou určeny k nákupu kompenzačních pomůcek pro Pavlu Martinkovou, bývalou ředitelku základní školy. Ta ochrnula poté, co ji před dvěma a půl lety srazilo auto.

Karolína Feberová, organizátorka Běhu pro paní ředitelku: „Tady tuto akci jsem se rozhodla zorganizovat, protože jsem měla takový pocit, že je více lidí, kteří by paní ředitelce chtěli pomoc, jenomže zatím nebyla ta správná příležitost.“

Nápad uspořádat Běh pro paní ředitelku se setkal s velkým ohlasem. Přispět na dobrou věc se rozhodli nejen školáci a jejich pedagogové, ale i široká veřejnost. Ti všichni mohli zanechat ředitelce i nějaký vzkaz.

anketa, účastníci běhu: „Já jsem paní ředitelce napsala, děkuji Vám za všechno.“ „Je to perfektní věc, protože můžeme nějak pomoc.“ „Paní ředitelka je úplně skvělá a zaslouží si to.“ „Já si myslím, že každý z nás by se měl rozhodnout pro takovou věc. Nejde jenom o paní Martinkovou, ale vůbec, pro všechny tyto lidi.“ „Přijela jsem z Ostravy, chtěla jsem si dneska zaběhat, našla jsem na facebooku tuhle akci, tak jsem si říkala, že udělám i něco pro dobrou věc.“

Zaběhat si a přitom finančně pomoc paní ředitelce přišlo na hřiště zhruba tisíc lidí. Vybráno bylo přitom 75 tisíc korun.

Pavla Martinková, bývalá ředitelka ZŠ Albrechtice: „Je to bomba, děkuji, děkuji.“
Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

SMS finance, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu