Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Těšínska finišuje s rekonstrukcí své hlavní budovy v centru Českého Těšína

V centru Českého Těšína se začne už brzy odvíjet Příběh Těšínského Slezska. Tak bude pojata zbrusu nová expozice, která bude od léta instalována v hlavní budově Muzea Těšínska. V té nyní probíhají dokončovací práce rok a půl trvající rekonstrukce.

Až bude letos v létě slavnostní otevřena hlavní budova Muzea Těšínska v centru Českého Těšína, začne se nová éra muzejnictví. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivnější prezentaci historie a moderní technologie. V objektu muzea na Hlavní třídě nyní probíhají dokončovací práce. 

“Je to historická budova, do které se vracíme po náročné rekonstrukci zhruba po 20 letech a tím, že dostává Muzeum Těšínska k dispozici několik tisíc metrů expozičních výstavních ploch a další prostory pro práci s veřejností, je jasné, že se změní koncepce muzejní práce. Expozice budou zčásti multimediální, moderní, tak aby odpovídaly požadavkům 21. století,” uvedl ředitel Muzea Těšínska Zbyšek Ondřeka.

“V této chvíli jsou stavební práce již je ukončeny a realizujeme expozice. Tyto expozice budou mapovat v podstatě dějinný vývoj Těšínského Slezska v jeho historických hranicích od počátku. Od té geologické minulosti až v podstatě do poloviny 20. století,” dodal historik Muzea Těšínska Radim Jež. 

V hlavní budově muzea Těšínska bude vedle stálých a proměnných expozic také sídlo knihovny Silesia s depozitářem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy