Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně probíhají opravy mateřských i základních škol

Základní školy a některé mateřské školky jsou během letních prázdnin zavřené. Toto města a obce využívají k opravám a rekonstrukcím. Podobně je tomu i v Českém Těšíně, kde se opravuje hned několik školských zařízení.

Jedna z největších mateřských školek v Českém Těšíně prochází v těchto dnech již potřebnou rekonstrukcí.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Vždycky se snažíme, aby město opravovalo a rekonstruovalo školky v době letních prázdnin. Dneska jsme u mateřské školy na Hrabiňské, kde samozřejmě ta rekonstrukce bude trvat mnohem déle, protože tady kromě rekonstrukce sociálního zařízení tady bude také zateplení a výměna oken."
Jan Cielecký, zástupce stavbyvedoucího: "Probíhají hlavně bourací práce, vevnitř v těch sociálkách bouráme podlahy, včetně venku a snažíme se položit odpadní potrubí, kanalizaci a napojujeme se do té venkovní."
Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Zateplení a výměna oken probíhá díky návratným finančním výpomocím, které jsme poskytli v rámci kotlíkových dotací občanům. Protože ty peníze z toho fondu životního prostředí mohou zůstat městu, tak z té určité částky jsme schopni rekonstruovat tuto školku. No a co se týče sociálního zařízení, tak to rekonstruujeme za vlastní."
Jan Cielecký, zástupce stavbyvedoucího: "Děláme také vzduchotechniku, aktuálně jsme u překladu a máme natažené hlavní rozvody."

Část oprav by se měla stihnout do konce prázdnin. Zateplení je naplánováno až do příštího roku. Rodiče se ale rozhodně nemusejí bát, že by neměli kam dát své děti.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Školka nebude uzavřená trvale, uzavřena bude pouze po dobu letních prázdnin a poté bude docházet k rotaci některých oddělení v rámci té příspěvkové organizace."

V plánu i v běhu jsou postupně i další opravy školských zařízení.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Rekonstrukce vstupů do školy na ulici Komenského. Masarykova základní škola, kde byla narušena statika. Další významnou rekonstrukcí bude oprava střechy tělocvičny na ulici Ostravská, kde momentálně budeme soutěžit zhotovitele."

Dále také probíhá výměna oken druhého nadzemního podlaží v Mateřské školce Smetanova. Tady se musela dlouze soutěžit výroba oken, kvůli historickým prvkům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy