Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobový jarmark v Českém Těšíně vrátil návštěvníky o 100 let zpátky

V Českém Těšíně se opět po roce konal velký dobový jarmark. Tentokrát se lidé vrátili v čase u příležitosti výročí tramvají, které před 100 lety městem přestaly jezdit.

Dobový jarmark aneb tramvají před sto lety, takový nesla název akce pro veřejnost, kterou opět po roce zorganizovalo na náměstí město pro veřejnost.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Impulsem ke znovuobnovení dobového jarmarku byl velký pozitivní ohlas, se kterým jsme se setkali před rokem, kdy jsme si připomínali 100 let, kdy na zeměpisné mapě se objevil název Český Těšín. Dnes si ale také připomínáme 100 let. Je to přesně 100 let, kdy naposledy projela naším městem těšínská tramvaj. Připomínáme si tedy 100 krásných let a hlavním symbolem je především ponasnažit se alespoň trochu zastavit ten ubíhající čas, uvědomit si, v jak hektické době žijeme, zavzpomínat, jaké to bylo a navázat na ta krásná slova Jarka Nohavicy - “kdybych se narodil před 100 lety.”


Lidé se mohli pestrému programu na náměstí mohli vrátit do minulosti a prohlédnout si vše, co s historickým životem souviselo.

Marek Tichý, kancléř slavnosti: “Jsou tu kejklíři, komedianti, historické kolotoče a program, který odkrývá to bytí a život před 100 lety.”
anketa, návštěvníci jarmarku: "Vrátila jsem se v čase trochu." "Nám se tady líbí hlavně atrakce pro děti." "Zavzpomínali jsem si, jak to kdysi bývalo."

Fotit a hlavně obdivovat mohli lidé třeba historická auta. Pochlubit se tímto dříve nepojízdným závodním krasavcem z roku 1955, přijel i pan Jiří Janošek.

Jiří Janošek, majitel historických aut: "Neměl ani podlahu, motor se válel v koutě, spoustu věc chybělo, ale já jsem si řekl, já mu dám život."


A na náměstí jsou lidé zváni i tento pátek, kdy se od 17 hodin uskuteční benefiční koncert Pod těšínským nebem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry