Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zasahovali u výbuchu a požáru v domě v Českém Těšíně, několik lidí se nadýchalo kouře

Několik jednotek hasičů, záchranná služba a policie zasahovalo ve středu v Českém Těšíně u výbuchu v panelovém domě.

Následky požáru v domě v Českém Těšíně. Zdroj: TV Polar

Tísňové linky začaly oznámení o události přijímat ve před 10. hodinou. K explozi došlo 12. patře panelového domu v Hrabinské ulici. bezprostředně po explozi se z domu začal šířit mohutný kouř. Hasiči vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu a k zásahu se začaly sjíždět profesionální a dobrovolné jednotky i z okolních obcí a měst. Přijeli také hasiči z polské strany města.


Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zasahujeme u požáru bytu. Šest osob bylo zraněno, z toho jeden člověk utrpěl menší popáleninu, ostatní se nadýchali zplodin nebo trpí stresovou reakcí. Z domu bylo evakuováno 33 lidí, včetně zraněných. Na místě je výšková technika, hlavní zásah probíhá vnitřkem objektu. Na místě je i jednotka z polského Těšína, celkem zasahuje 13 jednotek, tři automobilové žebříky, včetně AZ 53 z Ostravy. Na místo dorazil náš autobus, poskytne prostor pro evakuované. Nasazujeme čtvrtou výškovou techniku.
"Obyvatel domu: "Já jsem slyšel hluk a když jsem otevřel dveře, tak hasiči říkali, že mám jít hned ven. V tom bytě bydlí slušný člověk, bývalý horník. Jdou takové řeči, že by to mělo být od nabíječky."

Požárem byly zničeny čtyři byty. Jeden, který se nachází přímo pod požárem, je poškozen hasební vodou. Tu hasiči vysávali průmyslovým vysavačem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Do bytů po 9. nadzemní podlaží se budou obyvatelé moci vrátit přibližně do hodiny. Návrat do vyšších podlaží budeme úzce koordinovat s policisty, byty jsme při průzkumu otevírali násilně."

Škoda byla předběžně odhadnuta na 5 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy