Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili v Havířově zraněného puštíka

  • Havířov,

Zcela bezmocného puštíka zachránili v Havířově hasiči. Nebohá sova uvízla v okapu za nohu a zcela vyčerpaná visela hlavou dolů. Naštěstí si toho všimli nájemníci, kteří hasiče přivolali. Nyní už se puštík zotavuje a vypadá to, že bude v pořádku.

K práci hasičů bezesporu patří i záchrana zvířat, která se dostanou do ohrožení života. O víkendu museli pomoci puštíkovi, který uvízl na okapu bytového domu v Havířově. Visel v místě, kde se k němu nedalo dostat a tak hasiči museli přivolat i automobilový žebřík.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MS kraje: “Bezmocného puštíka obecného šikovní hasiči šetrně vyprostili z nedobrovolného zajetí okapu pomocí automobilového žebříku a na zemi pak umístili do papírové krabice.”

Puštík byl nejprve převezen do útulku v Prostřední Suché, kde si jej vyzvedli pracovníci Záchranné stanice v Bartošovicích. Ti o zraněné ptáky pečují velmi často.

Jan Kašinský, Záchranná stanice Bartošovice: “Má tu nohu namoženou, má povolené šlachy a klouby, takže to bude chvíli trvat, než se ty zhmožděniny upraví. Nemá ale žádnou zlomeninu. Už si vzal i potravu, takže uvidíme. Minimálně 10 dnů tady bude.”

Vše tedy nasvědčuje tomu, že puštík bude za pár dní opět lovit myši a drobné hlodavce v Havířově. Pracovníci Záchranné stanice v Bartošovicích se většinou snaží vyléčená zvířata vrátit do míst, kde to znají.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail