Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově pomáhají druhým dobrovolníci už deset let. Společně to oslavili

  • Havířov,

ADRA v rámci Mezinárodního dne dobrovolníků oslavila i deset let své činnosti v Havířově. Akce se uskutečnila v Základní umělecké škole L. Janáčka.

V Havířově pomáhá lidem v nemocnici, domově seniorů, nebo přímo v rodinách už téměř 200 dobrovolníků ADRY. Celkem jsou zapojeni ve 12 programech. Vše ale vznikalo postupně. Nyní ADRA oslavila 10 let, kdy během slavnostního večera ty nejvěrnější dobrovolníky také ocenila.

“Dneska slavíme v Havířově Mezinárodní den dobrovolníků a zároveň deset let dobrovolnictví v Havířově. Nechce se tomu ani věřit, ale opravdu tady máme mezi sebou několik dobrovolníků, kteří jsou již dobrovolníky deset let. To je dárek pro všechny dobrovolníky, takže budou i hezké písničky, módní přehlídka a moc se na to těšíme,” řekla ředitelka ADRA Havířov Hana Čadová.

Pan Jiří Hanzel se už několik let snaží zpříjemnit pobyt dětem v nemocnici.

“Dostal jsem se k dobrovolnictví zcela náhodou. Byl jsem osloven, zda nechci využít svůj čas pro druhé. A protože mám rád velice děti a vyprávění příběhů, tak proto jsem přijal nabídku docházet za dětmi,” řekl dobrovolník Jiří Hanzel.

“Já chodím do domova Luna. Mám tam dvě kamarádky. Vždy jim donesu časopisy, noviny, aby věděly, co se kolem děje. Povídáme si, co je nového v Havířově,” dodala dobrovolnice Zdeňka Ruchalovská.

Dobrovolnické centrum má sídlo na Hlavní třídě. Každou středu odpoledne se zde lidé mohou přijít zeptat, co mohou udělat proto, aby se stali dobrovolníky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků