Havířov získal pro Červený kříž nový vůz. Senioři budou komfortněji cestovat

Radnice v Havířově předala Českému červenému kříži zbrusu nový automobil pro senior dopravu. Vozidlo je vyšší a má prostor i na invalidní vozík.

Starší lidé potřebují často odvést k lékaři nebo na úřad. Cestovat městskou hromadnou dopravou je pro ně náročné. Proto už dva roky funguje v Havířově senior doprava. Vozidlo už ale nebylo v dobrém stavu. Radnici se nyní podařilo získat darem nový vůz, do kterého se  vleze i invalidní vozík.

"Myslím, že to budou využívat. Úplně se nespecializujeme na vozíčkáře, ale pomůžu jim s tím vozíkem, když mají doprovod, dá se to zabezpečit,” řekla Kamila Hlaváčová, řidička.

"Komfort cestování bude lepší, nástup do auta bude snadnější pro seniory i užívání bude na daleko větší úrovni,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

"Je to výborné. Je to dobrá služba pro nás seniory," popsal senior. 

Jak se vám lezlo do toho auta? 

"Parádně, protože, když lezu k mladému do škodovky, tak mám potíže. Mám operovaná záda, tady to bylo dobré,” řekl senior.

Senior dopravu v Havířově zabezpečuje Český červený kříž.

"K dnešnímu dni registrujeme čím dál větší nárůst poptávky o službu ze strany klientů a seniorů. V tuto chvíli neplánujeme rozšíření služby, co se týče času. Vždy se najde volné místo, protože někteří klienti zruší jízdu a místo se najde, ale kapacita také není neomezená,” dodal Oldřich Gbelec, ředitel Ú OS ČČK Karviná.

Senior doprava je v Havířově určena lidem, starším 75 let.
Luboš Walek
Těrlicko
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

CNC Strojírenská s.r.o.
Orlová
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků