Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově udeřila bouře Sabina dvakrát, včetně smrště s deštěm. Hasiči jezdili od případu k případu

  • Havířov,

Tolik zásahů v průběhu několika hodin havířovští hasiči už dlouho nepamatují. Orkán zaměstnal všechny muže, kteří byli v pondělí ve směně a k tomu i obě dobrovolné jednotky Havířov-Město a Havířov-Životice.

K zásahům začali hasiči jezdit od časného rána. Případy jim byly hlášeny nejen z Havířova, ale také z okolních obcí. 

Patrně největší škody napáchal poryv větru ve dvorku domů mezi ulicemi 1. máje a Majakovského. Kus střechy tam spadl na zaparkovaná auta. Poškozené bylo osm vozů. 

"Havířovští hasiči (jednotka HZS MSK + JSDHO Havířov) v pondělí dopoledne zasahovali po pádu velké části rovné střechy na osm zaparkovaných osobních automobilů. Na zemi hasiči odklízeli trosky střechy z aut a na střeše připevnili volné části, pak se už do opravy střechy pustili pracovníci města…," informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela. 

Ve stejné době hasiči zasahovali také na střeše domu v Komenského ulici v centru města. 

Profesionální i dobrovolní hasiči průběžně vyjížděli k dalším případům ve všech městských částech. Vedle zajišťování střešních krytin a řezání stromů zasahovali i u dopravní nehody se zraněním v křižovatce Dělnické a Fryštátské ulice. 

Když se po poledni zdálo, že mají nejhorší za sebou, přišla v 15 hodin druhá vlna větrného úderu, tentokrát společně s několikaminutovým vydatným deštěm. Hasiči pak museli vyjet k dalším zásahům. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy