Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Razie v havířovských hernách nepomohla, celníci proto zasáhli znovu. V jednom z podniků se dalo opět hrát

  • Havířov,

Celní správa v sobotu dopoledne opět zasahovala v herně na Dlouhé třídě v Havířově. Její provozovatelé totiž údajně i po úterní razii opět v pátek večer výherní automaty spustili a dalo se na nich hrát. Případ sledujeme od začátku.

Celníci dostali prvotní podnět od vedení města. I v Havířově totiž platí vyhláška o hazardu, 3 herny ji ale nedodržovaly.  “Ostravští celníci v úterý prováděli kontrolu na jejich jednu z vykonávaných kompetencí a tou je kontrola na hazard a prováděli ji na celém území MSK nejen v Havířově,” řekla za Celní úřad pro MSK Pavla Zdobnická.

REPORTÁŽ: Celníci kvůli pochybným licencím provedli razii v hernách. Některé jsou nyní zavřené

Problém s vydanými licencemi na výherní automaty řeší Ministerstvo financí ČR, měly být vydány neoprávněně.

SLEDUJEME ZA VÁS: Ve městech opět začal bujet hazard, Havířov případ předal policii.

"Město nad rámec vyhlášky nemůže dělat nic. Já jsem obdržel anonymní podnět, že v rámci Havířova jsou provozovány výherní automaty na černo a já jsem postupoval podle zákona a ten podnět jsme podal orgánům činným v trestním řízení, aby konaly. Já nemám informace, že by v Havířově fungovaly nějaké automaty, které mají platné licence, nicméně pokud to tak je, tak my budeme muset postupovat podle zákona,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Stejně jako v Havířově mají povolení na automaty některé herny až do roku 2023 také Ostravě i v jiných částech republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy