Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově živě diskutovali kvůli dotacím pro sportovní kluby karate

  • Havířov,

Havířovští zastupitelé na pondělním zasedání rozdělovali dotace pro kulturu a sport. Živá diskuze se vedla kvůli dvěma oddílům karate. Jeden z nich Budo Havířov nesouhlasí s důvodem, proč dostal méně peněz.

Oddíl Karate Havířov, který vede manželka primátora, dotace města 280 tisíc korun. Sportovní klub karate Budo Havířov dotace 50 tisíc korun. Kvůli tomuto rozdílu vznikla na havířovském zastupitelstvu živá diskuze. SKK Budo Havířov byla snížena dotace proto, že měl klub porušit pravidla, když se v roce 2018 zapojil do politické kampaně. S tím jeho předseda nesouhlasí.

"Nevzdáme se a budeme bojovat dál, dokud to půjde, všemi prostředky. Tohle není normální, aby se tady ubližovalo malým dětem. A já také chci podotknout, že už rok a půl nejsem politicky činný na rozdíl od pana Bělici,” řekl předseda SKK Budo Havířov Marek Franta.

Na zastupitelstvo přišli také rodiče mladých karatistů.

"Myslím si, že tady ty peníze, které se schvalují, nejdou těm správným klubům," řekla maminka dítěte Monika Janoušková.

Vedení radnice si za svým rozhodnutím stojí. 

“Já nechci komentovat vyjádření pana Franty. On se zapojil do politického života v rámci obce. Já jsem nezaregistroval, že by u subjektu SKK Budo Havířov došlo ke změně stanov. Oni nemají ve stanovách výkon politické činnosti a v roce 2018 se do politické kampaně zapojili. Jednali v rozporu se smlouvou o poskytnutí dotací a já, co mám informace, tak to byl důvod, proč jim byla snížena dotace,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Zastupitelé budou rozdělovat dotace ještě v druhém kole. V prvním kole bylo rozděleno z rozpočtu přes 31 milionů. V letošním roce se celkově podařil navýšit pro dotace objem peněz.  V kombinaci s dotacemi z MŠMT a kraje tak mohou kluby hospodařit finančními prostředky jako nikdy předtím.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy