Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově živě diskutovali kvůli dotacím pro sportovní kluby karate

  • Havířov,

Havířovští zastupitelé na pondělním zasedání rozdělovali dotace pro kulturu a sport. Živá diskuze se vedla kvůli dvěma oddílům karate. Jeden z nich Budo Havířov nesouhlasí s důvodem, proč dostal méně peněz.

Oddíl Karate Havířov, který vede manželka primátora, dotace města 280 tisíc korun. Sportovní klub karate Budo Havířov dotace 50 tisíc korun. Kvůli tomuto rozdílu vznikla na havířovském zastupitelstvu živá diskuze. SKK Budo Havířov byla snížena dotace proto, že měl klub porušit pravidla, když se v roce 2018 zapojil do politické kampaně. S tím jeho předseda nesouhlasí.

"Nevzdáme se a budeme bojovat dál, dokud to půjde, všemi prostředky. Tohle není normální, aby se tady ubližovalo malým dětem. A já také chci podotknout, že už rok a půl nejsem politicky činný na rozdíl od pana Bělici,” řekl předseda SKK Budo Havířov Marek Franta.

Na zastupitelstvo přišli také rodiče mladých karatistů.

"Myslím si, že tady ty peníze, které se schvalují, nejdou těm správným klubům," řekla maminka dítěte Monika Janoušková.

Vedení radnice si za svým rozhodnutím stojí. 

“Já nechci komentovat vyjádření pana Franty. On se zapojil do politického života v rámci obce. Já jsem nezaregistroval, že by u subjektu SKK Budo Havířov došlo ke změně stanov. Oni nemají ve stanovách výkon politické činnosti a v roce 2018 se do politické kampaně zapojili. Jednali v rozporu se smlouvou o poskytnutí dotací a já, co mám informace, tak to byl důvod, proč jim byla snížena dotace,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Zastupitelé budou rozdělovat dotace ještě v druhém kole. V prvním kole bylo rozděleno z rozpočtu přes 31 milionů. V letošním roce se celkově podařil navýšit pro dotace objem peněz.  V kombinaci s dotacemi z MŠMT a kraje tak mohou kluby hospodařit finančními prostředky jako nikdy předtím.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků