Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice je připravena chránit před koronavirem zaměstnance i pacienty. Důležité je nepanikařit

  • Havířov,

Všechny nemocnice musí být připraveny na možný výskyt koronaviru. I v Havířově přijali určitá opatření. Pro pacienty jsou rozmístěny v budově dezinfekční prostředky. Nejdůležitější ale je, aby lidé v případě podezření na nemoc nejdříve volali na určená místa.

Tyto vozy přivezly v pátek do havířovské nemocnice zásoby ochranných pomůcek. Zdravotníci jsou proškolení, jak přistupovat k případným nakaženým pacientům, ale také, jak chránit sami sebe. Přesný postup musí být dodržen i při oblékání a následném svlékání ochranných oděvů.

"Tak podstoupili jsme všichni zaměstnanci centrálního příjmu školení, jak se máme zachovat při kontaktu s nakaženými lidmi. Umíme se oblékat, umíme se chránit, a to i ostatní lidi. Je dobře, že jsme byli zaučeni, jak se máme zachovat v krizové situaci,” řekla zdravotní sestra Darina Dodulíková.

Ze všeho nejdůležitější je ale prevence. Proto jsou v nemocnici nainstalovány zásobníky s dezinfekcí či rukavicemi. V případě, že pacient má respirační problémy, je mu nabídnuta i rouška. Toto opatření ale nemocnice dělá bez ohledu na výskyt koronaviru.

"Pokud je pacient v čekárně a kašle hodně, tak je dáváme i ostatním pacientům, pokud by se cítili nějak ohroženě. Tyto postupy máme naučené a bez ohledu na to, zda je, nebo není pozitivní na koronavir,” řekla vedoucí sestra centrálního příjmu Věra Kočendová.

"Já jsem nadšená, že konečně s tím někdo přišel, že si lidé, když jsou nachlazení, mohou si dát ústenku,” řekla pacientka.

Přesto, že jsou nemocnice připraveny na výskyt koronaviru, není panika na místě. Pokud se člověk vrátil z nakažené oblasti a cítí na sobě příznaky nemoci, měl by dodržet doporučený postup.

"By měl kontaktovat svého praktického lékaře, na kterého by se měl obrátit se svými problémy. Pokud již má strach, měl by podle doporučení KHS  volat na linku 155, kde nepřetržitě slouží epidemiolog, který je plně fundován k tomu, aby zhodnotil zdravotní stav tohoto člověka," řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková.

Rozhodně by lidé s příznaky neměli cestovat do nemocnice či k lékaři hromadnou dopravou. Veškeré informace lidé naleznou rovněž na webových stránkách nemocnic a krajské hygienické stanice.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy