Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hasiči si změřili síly na největší halové soutěži v ČR

  • Havířov,

V Havířově se konaly největší halové závody mládeže v požárním sportu. Disciplíny plnilo na 600 dětí nejen z České republiky, ale také Slovenska a Polska.

Dobrovolní hasiči mají své nezastupitelné místo při pomoci u dopravních nehod, požárů nebo, když řádí přírodní živly. I tyto děti mají sen se stát hasiči. Proto poctivě od útlého věku trénují a jednou v roce mohou vše zúročit na největších halových závodech v republice a to právě v Havířově.

“Jedná se o 31. ročník pohárové halové soutěže. Máme tady závodníky z České republiky, Slovenska a Polska. Soutěží družstva mladších a starších žáků. V mladších máme 29 týmů, ve starších 40. Soutěží se v tradičních disciplínách, a to uzlová štafeta, štafeta dvojic a štafeta 4 x 40 metrů,” popsal starosta pořádajícího SDH Havířov Město Ladislav Kotula. 

Za každou disciplínu družstva získávají body. V každé jde o rychlost a samozřejmě zručnost.

“Myslíme si, že jsme trénovali dostatečně a dali jsme do toho všechno,” řekla jedna závodnice. 

”Bohužel, uzlová štafeta, tam jsme měli 30 trestných bodů,” dodal závodník dalšího týmu. 

Vysokou úroveň závodů si pochvalovali i vedoucí družstev.

“Úroveň soutěže je vysoká. Přece jenom je vidět, kolik je tady družstev. Každý si to pochvaluje a každý se chce účastnit,” uvedl Václav Cieslar, vedoucí SDH Český Těšín

V kategorii mladších žáků si nakonec první místo odvezlo družstvo z Bludova. V kategorii starších žáků pak nejvíce bodů nasbírali hasiči z obce Lukavice.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků