Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice zpřísňují preventivní opatření. Všem budou měřit teplotu, omezí plánované operace

  • Havířov,

Některé nemocnice přijímají další preventivní opatření. Při vstupech do zařízení budou pacientům měřit teplotu a projdou pohovorem. Nemocnice rovněž omezují plánované operace .

Krajská nemocnice v Třinci chce co nejvíce eliminovat riziko přenosu nákazy Covid-19. Proto všichni návštěvníci nemocnice musí projít pouze vymezeným vchodem. 

"Nově zavádíme takzvaný řízený vstup do areálu nemocnice. Pacienti budou vstupovat jedním vchodem. U vstupu jim bude měřena teplota,” řekl ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

Stejné opatření se chystá zavést i nemocnice v Havířově a i ona omezí plánované operační výkony.

"Budeme obvolávat pacienty, kteří mohou počkat měsíc, dva s plánovaným výkonem. Budeme je přeobjednávat. Z toho důvodu, aby byl lůžkový fond připraven pro pacienty, kteří potřebují akutní péči, nebo budou infekční v návaznosti na koronavirus,” řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Nemocnice v Třinci řeší ještě jeden problém spojený s opatřeními na hranicích se Slovenskem. V zařízení pracují desítky těchto zahraničních zdravotníků.

“Řešíme velmi ožehavou situaci s karanténou vyhlášenou na Slovensku, když přijedou z práce ze zahraničí. Řešíme to s příslušnými úřady, jakým způsobem nás tato situace ohrozí,” vysvětlil náměstek ředitele Nemocnice Třinec Radoslav Basel.

Nemocnice musí počítat i s variantou, kdy by musela vykrýt případnou ztrátu slovenských zdravotníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků