Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úprava úředních hodin, zajištění hlídání dětí i stažení ratolestí z ozdravného pobytu. To jsou některá opatření v Havířově

  • Havířov,

Úprava úředních hodin a chodu magistrátu. Zajištění hlídání dětí pro zdravotníky a integrované záchranné složky. To jsou jen některá opatření, o kterých rozhodla radnice.

Vedení radnice opět musí pružně reagovat na nová opatření schválená vládou. 

“Už máme konkrétní opatření, která nyní musíme komunikovat s veřejností. Zaprvé je to omezení chodu magistrátu. V souladu s nařízením vlády budou úřední hodiny pondělí - středa od 13 do 16 hodin s tím, že poprosím všechny občany, aby své bezodkladné záležitosti řešili na základě domluvené schůzky, využili objednávkový systém. Potom jsme přijali opatření v součinnosti s krajem. Vyčlenili jsme základní školu, která je součástí krizového plánu. Jde o ZŠ M. Kudeříkové, která bude k dispozici lidem, zdravotníkům, složkám IZS a v souladu s usnesením vlády pro děti od tří do deseti let. Škola bude moci zajistit pobyt dětí na území města Havířova,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Úředníci magistrátu budou normálně docházet do práce, přesto musí dojít k systémovým opatřením. 

“Funguje podatelna v běžnou pracovní dobu s tím ovšem, kdo chce tady doručit nějaký dopis nebo cokoliv jiného, tak si zazvoní a paní s ochrannými pomůckami, kterých se nám pár podařilo zajistit, si ten dopis nebo listinu vyzvedne, převezme. Samozřejmě zaměstnanci budou docházet do práce. Teď budeme řešit ještě další opatření, kdy na některých pracovištích jako je například matrika, evidence obyvatel, kde ten chod budeme muset mít v pondělí a ve středu zajištěn, tak jak to vyřešit, aby v práci pořád byli. Jinými slovy, když se nám objeví jeden člověk, který se dostal do karantény, okamžitě by šli do karantény všichni ostatní. Budeme o tom uvažovat tak, jako bychom měli na jedné židli dva úředníky, kteří se budou v čase střídat,” vysvětlil tajemník magistrátu Milan Menšík.

Radnice v pondělí musela přistoupit k ukončení ozdravného pobytu dětí na Moravce.

“Máme dvě školy na ozdravném pobytu v rámci dotačního titulu MSK. Jsou to školy Kpt. Jasioka a Školní. Na doporučení KHS je budeme stahovat zpět. Rodiče jsou již informováni. Některé děti si už odvezli o víkendu už rodiče,” dodala náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD). 

Ve městě prozatím nedochází k plošnému uzavření mateřských škol. Z důvodu malého počtu dětí se pouze přerušuje provoz do odvolání na MŠ Lípová, docházka dětí bude zajištěna na odloučeném pracovišti na ulici K. Čapka. Na základě nařízení KHS se přerušuje provoz do 23.3. na MŠ Frýdecké v Bludovicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků