Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Živnostníci by uvítali, kdyby jim vlastníci domů pomohli s nájemným

  • Havířov,

Živnostníci, kteří jsou v nájmu, by uvítali pomoc vlastníků nemovitostí. Společnost Residomo úlevy zvažuje. Podnikatelům chce pomoci i radnice v Orlové.

Živnostníci zažívají těžké chvíle. Mnozí kvůli zavřeným obchodům přicházejí o veškeré příjmy. Stát pro ně připravuje balíček záchrany a stejně tak začínají uvažovat i vlastníci nebytových prostor. 

“To, do jaké míry budou naši nájemníci celou situací ovlivněni, to nyní intenzivně vyhodnocujeme. Hodně bude záležet jak moc je protikoronová opatření zasáhnou a jakou kompenzaci dostanou od státu. Právě proto budeme přistupovat k jednotlivým opatřením individuálně. Je to každopádně téma, které máme na stole,” řekla mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz. 

Pomoc by uvítali i majitelé tohoto malého obchůdku v Havířově.

"Určitě by to všem podnikatelům i nám pomohlo, kdyby Residomo k tomu přistoupilo a odpustilo nebo snížilo nájem v této době,” řekla podnikatelka z Havířova Gabriela Hradzká.

I radnice v Orlové bude chtít podnikatelům pomoci.

"Samozřejmě, že rada města se zabývala i touhle tou otázkou a zvažovala, zda živnostníkům budou odpuštěny nájmy, nebo zda budou jenom odloženy. Dohodli jsme se, že na příští radě města bude vypracován materiál, o kterém budeme jednat a dle vyjádření radních pak budeme seznamovat veřejnost,” řekla místostarostka Orlové Naděžda Kubalová (Volím Orlovou). 

Město zvažuje i pomoc lidem, kteří přišli kvůli opatřením o práci a nemají nyní na zaplacení nájemného. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků