Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřady se opět otevřely. V Havířově se mohou lidé pohybovat v budově pouze s průvodcem

  • Havířov,

Od pondělí mohou lidé opět navštěvovat úřady v běžných úředních hodinách. Všude ale platí zvýšená opatření. Například v Havířově se mohou lidé po budově pohybovat pouze s průvodcem.

Od pondělí se magistráty a úřady opět otevřely pro veřejnost. Zdaleka se ale nejedná o běžný provoz. Například v Havířově je ke každému návštěvníkovi přidělen průvodce. 

"Dole máme třídící pracoviště, kde jsou klienti roztřídění podle druhu toho, co si potřebují vyřídit. Já třeba mám teď na starosti registr vozidel. Dole si vyzvednu klienta, poučím ho, že musíme mezi sebou a ostatními klienty dodržovat minimální vzdálenost dva metry. Dole si dezinfikuje ruce a je přidělen na jednotlivé pracoviště. Když klient odchází, postříkám pracoviště dezinfekcí, odvádím klienta dolů a beru si dalšího,” řekl pracovník odboru komunálních služeb Ladislav Kotula.

" Já si myslím, že to je v pořádku, ta veškerá opatření, která tady udělali. Je to v pořádku, že musím počkat a někdo si nás vyzvedne," řekl návštěvník magistrátu.

"Primárně šlo o to, aby se neshlukovali na některých agendách, kde se to dá předpokládat. Jako je registr vozidel, evidence obyvatel, občanské průkazy a druhé, co nás vedlo k tomu, že jsme to zavedli, tak je efektivní využití času našich zaměstnanců tak, aby obsloužili co nejvíce občanů za celou úřední dobu," dodal tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Opatření zavedli na všech úřadech. Všechny i včetně krajského ale apelují, aby lidé zvážili nutnost osobní návštěvy a raději využívali možnost vyřízení agendy elektronicky z domova nebo objednávkový systém. Na některých úřadech také provádějí namátkovou zdravotní kontrolu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail