Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chtěl ulevit určitým skupinám lidí, kteří platí poplatky za psy. Zákon to však už nedovoluje

  • Havířov,

Novela zákona o poplatcích za psy už nedovoluje snížené sazby pro lidi, kteří pobírají například invalidní nebo starobní důchod. Havířov chtěl ještě zachovat přechodné období, to ale ministerstvo nepovolilo.

V Havířově je přihlášeno přes 6,5 tisíce psů. Majitel, který žije v bytě, platí roční poplatek 1 200 korun za jedno zvíře. Senioři nad 65 let platí 200 korun, což vítají.

”Jsem ráda, určitě,” řekla seniorka.

“Myslím, že je to správné pro důchodce,” dodala jiná paní.

Radnice ale chtěla ulevit i lidem, kteří pobírají i jiný důchod. Tato část vyhlášky však neprošla přes ministerstvo vnitra, a to kvůli novele zákona.

“My jsme v obecně závazné vyhlášce, která se týká poplatků ze psů, chtěli ještě zavést přechodné období, protože v novele z loňského podzimu se změnily sazby a sazebníky pro určité konkrétní skupiny obyvatelstva a chtěli jsme ještě zachovat sníženou sazbu poplatků pro osoby, které pobírají invalidní, sirotčí, starobní důchod. Což tak bylo v minulých letech. Bohužel tato naše snaha o přechodné období nebyla shledána úplně korektní,” řekla vedoucí organizačního odboru havířovského magistrátu Markéta Uhrová.

Snížená sazba 200 korun za první rok se nadále vztahuje pro lidi, kteří si vezmou psa z havířovského útulku. Nadále platí, že zcela od poplatků jsou osvobozeni nevidomí lidé, držitelé průkazu ZTP, lidé závislí na pomoci druhého člověka, nebo ti, kteří provádí výcvik psů pro nevidomé. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail