Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popeláři jsou v jednom kole. Během opatření se značně zvýšil svoz odpadu

  • Havířov,

Popeláři jsou v jednom kole, protože během opatření se značně zvýšil svoz odpadu. Například v Havířově odhadují Technické služby nárůst až o 25 %. Pozitivní je, že lidé se snaží i nadále třídit.

Kvůli zavřeným restauracím a školám se lidé více stravují doma. To se samozřejmě projevilo i na množství vyprodukovaného odpadu.

Objem se zvýšil u směsného odpadu, ale také u platů, skla i papíru. Popelářské vozy nyní svážejí odpad až do večera, a to i v sobotu.

"Naše společnost v rámci možností se snaží tento odpad svážet. Bohužel, ne vždy se nám to povede. Svůj podíl na tom mají i vozidla zaparkovaná tam, kde naše popelářské auta nemůžou projet. A ten nárůst odpadu je znatelný nejen u separačních nádob, ale i odpadkových košů,” řekla za Technické služby Havířov Iveta Slimáčková.

Objem odpadu se zvýšil o zhruba 25 %, což se projeví i v nákladech. Technické služby oceňují, že se lidé snaží i v této době odpad třídit. I když se zhoršila kvalita.

"Odběr máme, tam máme dlouhodobě smlouvy na odběr. To zpracování už je složitější, musíme si i nárazově vypomáhat externími službami. Ta kvalita je zhoršená, ale i přesto patří lidem dík za to, že pořád třídí a snaží se,” dodal projektový manažer společnosti Václav Zyder.

Město zaznamenalo v posledních měsících i vyšší objem v nádobách na jedlé oleje a tuky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy