Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Moravská v Havířově spustí provoz i během rekonstrukce. O výuku dětí má zájem polovina rodičů

  • Havířov,

MŠ Moravská v Havířově bude muset spustit provoz od 25. května přesto, že školka prochází rekonstrukcí. Polovina rodičů už potřebuje jít do práce. Zaměstnanci jsou ochotni vše připravit pro výuku třeba i v noci.

Mateřská škola Moravská v Havířově prochází celkovou rekonstrukcí. Práce začaly 27. dubna.

"Tato školka byla ve velmi špatném technickém stavu. O její rekonstrukci se mluví už deset let. Okny profukovalo, panelová konstrukce už má také nejlepší roky za sebou. Takže po konzultaci s paní ředitelkou jsme se rozhodli, že je tady třeba udělat revitalizaci,” řekl náměstek havířovského magistrátu Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Přestože to tak zdaleka nevypadá, už 25. května se zde v této třídě budou učit děti.

Zájem o školku projevilo 70 rodičů ze 130.

"Od 27. dubna se udělal velký kus práce a myslím si, že to zvládneme úplně perfektně. Naši zaměstnanci jsou nachystaní, že přijdou dělat třeba i v noci, aby stihli dát do provozu mateřskou školu. Zajistíme bezpečnost, zajistíme hygienické standardy, abychom nic neporušovali,” řekla ředitelka MŠ Moravská Renata Slowiková.

Komplex je rozsáhlý a firma kromě tříd musí připravit do 25. května i další zázemí. Na ostatní práce pak bude mít čas do srpna.

"K dnešnímu dni máme, co se týče objektu A v prvním nadzemním podlaží, hotovou kuchyň. To byla největší priorita, aby se mohl spustit provoz mateřské školky. A teď jsme zrovna na objektu B. To je třída, další podmínka, že tyto prostory v prvním NP a druhém NP musíme mít hotové do 25. května, kdy začíná provoz mateřské školky,” řekl stavbyvedoucí Michal Mičko.

Mateřská škola bude první ve městě, která bude mít po rekonstrukci také zelené terasy. Práce vyjdou radnici celkově na zhruba 20 milionů korun s tím, že část pokryje dotace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy