Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci 9. tříd se připravují ve školách na přijímací zkoušky. V ZŠ Na Nábřeží možnost využili téměř všichni

  • Havířov,

Už druhý týden se mohou žáci devátých tříd připravovat na přijímací zkoušky opět v lavicích. Na Základní škole Na Nábřeží tuto možnost využili téměř všichni budoucí studenti.

"Přijímací zkoušky bude dělat 33 žáků a z toho 31 tu možnost využilo a většinou jsou docela dobře motivovaní a natěšení. Já myslím, že to určitě pomůže. I když učitelé měli videokonference, tak přece jenom ten přímý kontakt se nedá nahradit,” řekl ředitel ZŠ Na Nábřeží Svatopluk Novák.

"Pomůže mi to určitě, ale přihlásila mě mamka. Ale i já jsem chtěla a pomůže mi to určitě,” řekla žákyně.

“Je to o hodně lepší, než se doma učit a je dobře, že se můžeme připravit na zkoušky. Slyšel jsem, že bude jen jedna šance, tak se budeme muset dobře připravit,” řekl budoucí student.

Celá situace není vůbec jednoduchá ani pro samotné učitelé.

"Sledujeme to, snažíme se reagovat na zprávy ministerstva. Myslím si, že na jednu stranu to byl obrovský zásah do té výuky, ale nutný, bohužel. Zase na druhou stranu nám to umožnilo najít si nějaký jiný způsob vyučování dětí. A kdo se s tím popasoval, jsou učitelé a ti zaslouží pochvalu,” řekla učitelka ZŠ Na Nábřeží Alena Borbélyová.

25. května se na školu mohou vrátit i žáci prvního stupně.

"Vypadá to, že by se mohlo vrátit tak 100 dětí a zajistit, aby všechno probíhalo dopoledne, odpoledne, obědy, bude mnohem těžší. Budeme se muset s tím poprat,” dodal ředitel.

Školám se snaží být nápomocná i radnice.

"Já myslím, že ředitelé jsou dost fundovaní na to, aby to podle ministerstva školství zvládli. I my jim dáváme instrukce. Máme počty, že 64 procent deváťáků nastoupilo na havířovských školách. Skupiny jsou dodržovány tak, jak mají být. Mám klidné svědomí, že se mohu spolehnout na naše ředitelé a ředitelky, že tu bude fungovat tak, jak to má,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Přesto, že náměstkyně primátora věří, že školy situaci zvládnou, nevidí příliš smysl otevírat školy pro děti prvního stupně na pouhý měsíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy