Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman Moravskoslezského kraje vyzdvihl Havířov

  • Havířov,

Hejtman kraje po návštěvě nemocnice zavítal také na magistrát, kde se setkal s celým vedením radnice. Přítomné informoval o celkové situaci s koronavirem, investicích a také se vyjádřil, jak vnímá rozvoj Havířova.

Situace kolem Dolu Darkov je vážná a nebyl jsem zastáncem zrušení nouzového stavu. Celková krize bude mít dopad na finance kraje, ale je důležité, aby se podařilo zajistit dostatek prostředků na investice. Nejen o těchto tématech se bavil s vedením radnice hejtman Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: “Já musím říct, že Havířov patří mezi ta města, která já považuji za vzorová, protože se skutečně muselo potýkat s velkými problémy díky útlumu těžby uhlí a se vším, co je spojeno s OKD. Myslím si, že město je takové, že otevírá své další možnosti. Já jsem rád, rozvíjí se tady investiční akce typu nádraží, jsou tady věci týkající se průmyslových zón. A to je něco, co považuji za vzorové, jak se vypořádat s takovou krizí.”

Radnice se snaží s krajem úzce spolupracovat. Nyní se chystají směny pozemků, nebo převod krytého bazénu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Pro mě je to hodně příjemné něco takového slyšet. Je velmi příjemné, když člověk zjistí, že ta práce, která je odvedená je vidět navenek a já jsem velmi rád. Je to pochvala celého vedení města, všech lidí na magistrátu a všech obyvatel Havířova. Ta cesta, na kterou jsme se vydali, není jednoduchá. Já věřím, že se nám podaří dostát našemu sloganu Havířov město pro život. Myslím si, že je to vidět a že se to den ode dne lepší.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy