Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská radnice přijala opatření kvůli nákaze na Dole Darkov

  • Havířov,

Počet nakažených horníků, ale i rodinných příslušníků stoupá. Vedení radnice proto na doporučení kraje rozhodlo, že domovy seniorů zůstanou i nadále pro návštěvy uzavřené. Zákaz návštěv platí i v nemocnici.

Domov seniorů celý týden připravoval pravidla, za jakých budou moci od pondělí opět probíhat návštěvy. Ve čtvrtek ale přišla špatná zpráva pro seniory, i jejich rodinné příslušníky. Počet nakažených v Dole Darkov stoupá a nikdo nechce riskovat, že by se nemoc mohla do domovů zavléct. Proto na mimořádné radě města padlo rozhodnutí.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Naše město bude postupovat v souladu s krajským vyhlášením, doporučením a v podstatě s okamžitou platností, stejně jako kraj, zakážeme návštěvy v domovech seniorů, zdravotních, nebo sociálních službách. To znamená v organizacích, které jsou příspěvkovými organizacemi města nebudou možné návštěvy ani od pondělí. Zatím nemáme přesně stanovenou dobu, do kdy by tato situace měla trvat. Nicméně máme informace z krajských zařízení, že by to mělo být do konce června, ale nechci předjímat. Bude záležet na epidemiologické situaci v okolí a ve městě.” 

Že riziko přenosu je velké, se přesvědčili i na Základní škole Generála Svobody. U jednoho žáka deváté třídy se prokázala nákaza. Jedná se právě o dítě horníka. Škola o víkendu prošla komplexní dezinfekcí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Řešili jsme to hned s hygienou. Celá ta skupina, to je třináct dětí a dvě učitelky, bude v karanténě 14 dní. S hygienou jsme se ještě domlouvali, zda od pondělí otevřeme první stupeň a říkali, že není problém, že mohou děti chodit do školy, že budou v jiném pavilonu. Bude to zabezpečeno. Ale já jsem sama zvědavá na rodiče, jestli vůbec ty děti do školy pošlou. I když potvrdili účast. My máme zhruba 54% dětí do základních škol, že nastoupí, ale kdyby to bylo na mě a já byla na hygieně, tak tu školu neotevřu, ale hygiena toto povolila, tak se budeme řídit jejich pokyny a samozřejmě budeme dodržovat všechny bezpečnostní hygienické předpisy a uvidíme, jak to bude pokračovat dál, protože děti se odpoledne potkávají, určitě to tak je."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy