Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze školáků na Havířovsku se stali mladí farmáři. Co si vypěstují, to si také snědí

  • Havířov,

V rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání obcí s rozšířenou působností vznikl v Havířově projekt Mladý farmář. Ze školáků se tak stali mladí zahradníci. Co si vypěstují, to si i snědí. V rámci projektu se dětí učí také starat o zvířata.

Děti ze Základní školy Kpt. Jasioka v Havířově si sami pěstují zeleninu a bylinky. Záhony okopávají, zalévají a čekají, až sklidí svou vlastní úrodu. Škola je jednou ze šesti, která se zapojila do projektu Mladý farmář.

Růžena Bajerová, ředitelka ZŠ Kpt. Jasioka Havířov: "Hlavní cíl, ekologická výchova, je o tom, vést děti k manuální práci na zahradě, okopávat záhonky, aby si navykly na to, co my jsme dělali kdysi běžně. Dnes už to děti neznají.”

Součástí projektu je i vybudování skalky, naučných tabulí, kompostéru. Škola má i hmyzí a ježčí hotel a děti se starají také o morče.

anketa: "Zasadili jsme rajčata, kedlubny, okurky a potom tady děláme veškerou práci na zahradě. Daří se nám to.”
anketa: “Máme tady morče, jmenuje se Vincent, protože tady byl u nás kluk z Francie a on se jmenoval Vincent.”
anketa: “My máme pravidla a mě se líbí, že tady jsou zvířátka a nesmíme řvát a já jsem se z toho trochu ponaučila.”

Do projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání jsou zapojeny i školy z okolních obcí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Vidím na těch školách, školkách, že je to baví. Děti dělají věci, které nikdy nedělaly a já si myslím, že to je fajn. A musím poděkovat učitelkám, ředitelkám, které do toho projektu šly s tím, že to bude něco pro děti, ale i pro rodiče, vtáhnout je trochu do hry.”

Děti ještě čeká jeden úkol a tím je vytvoření motýlí louky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy