Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienici nařídili městům provádět čištění s virucidním účinkem. Havířov v tom nevidí problém

  • Havířov,

V souvislosti s nákazou na Dole Darkov onemocnělo už skoro 400 lidí. Hygienici proto nařídili městům dezinfekci veřejných prostranství. Radnice s opatřením nemá problém, protože čištění provádí pravidelně.

Krajská hygienická stanice vydala ve čtvrtek mimořádné opatření. Všechna města v okrese Karviná, tedy i Havířov, se musí postarat o pravidelnou povrchovou dezinfekci s virucidním účinkem. A to na všech místech, kde se shlukuje větší počet lidí. Hygienici tak reagují na zvýšený počet nakažených COVID-19 na Karvinsku v souvislosti s Dolem Darkov. Nákaza se šíří nejen mezi horníky, ale také rodinnými příslušníky a tudíž je třeba zabránit přenosu na další osoby. Opatření platí do odvolání.

Milan Menšík, tajemník magistrátu: “Město Havířov bude i nadále pokračovat v tom, co už započalo v době nouzového stavu. Budeme pokračovat v postřiku veřejného prostranství, které rozšíříme o veřejně přístupy do škol. Budeme muset dezinfikovat také veřejně přístupná sportoviště, která jsou ve správě SSRZ a rozšíříme postřik o dětské prolézačky, které se nacházejí ve vnitroblocích.”

O čištění města virucidními prostředky se opět postarají veřejně prospěšní pracovníci.

Patrik Zelina, vedoucí VPP: “Jsou vybavení ochrannými pomůckami. Jsou proškoleni a průběžně stejně dezinfekci provádíme. Nevidíme v tom žádný problém.”

Virucidní postřik bude ve městě aplikován ve večerních a nočních hodinách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy