Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově radí kam s ojetými pneumatikami a informuje, kdy se bude svážet bioodpad

  • Havířov,

Na odboru komunálních služeb v Havířově zaznamenávají dotazy, kam mají motoristé odkládat použité pneumatiky. Zda v autoservisu, nebo ve sběrném dvoře. Na tuto otázku odpověděla vedoucí odboru, která přidala i informace ke svozu bioodpadu v letních měsících.

Staré pneumatiky často končí na černých skládkách. Přitom je mohou lidé odvést do sběrného dvora, ale především již řadu let se na pneumatiky vztahuje povinnost zpětného odběru. Ta je dána výrobcům a dovozcům zákonem o odpadech.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Se nám množí dotazy na to, že pneuservisy neodebírají od občanů v rámci zpětného odběru použité pneumatiky. Chceme trochu upřesnit to, že samozřejmě na sběrných dvorech města je možné pneumatiky odložit, ale pokud občan využívá službu, nebo pneumatiky odveze do místa zpětného odběru, třeba autoservisu, který tuto službu zajišťuje, tak je autoservis povinen pneumatiky odebrat."
anketa: "Nechávám v servisu. Odeberou mi to, dají mi nové. Tak to nechávám tady. Staré gumy nevozím do sběrného dvora."
Jan Pončík, majitel autoservisu: "U nás je to tak, že pneumatiky bereme. Ať už od našich zákazníků, kteří jdou přezouvat, nebo z něčím jiným přijedou, tak ty gumy jim bereme. Pokud to není člověk, který jen přijede s vozíkem pneumatik, nic jiného nechce a chtěl by je tady uskladnit, tak to my jako sběrný dvůr nefungujeme. Ale pro zákazníky naše ano.”

Odbor komunálních služeb také informuje občany o svozu bioodpadu od rodinných domů. Ten začal v dubnu.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Očekáváme, že bude probíhat až do listopadu, podle klimatických podmínek. Současně v letních měsících podle počasí může dojít k upravení režimu svozu, kdy momentálně se každá nádoba od rodinného domu sváží jedenkrát týdně. V případě, kdy bude sucho, tak očekáváme, že interval může být delší a ke svozu může docházet například jednou za čtrnáct dní. Samozřejmě občany budeme včas informovat.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy