Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mohou opět hlasovat v participativním rozpočtu

  • Havířov,

Havířov i v letošním roce vyčlenil pět milionů korun na projekty v rámci participativního rozpočtu. Hlasování již začalo. Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 27 návrhů.

Lidé během června mohou opět rozhodovat o navržených projektech v rámci participativního rozpočtu. Radnice na tento projekt uvolnila pět milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ty letošní projekty jsou také fajn. Myslím si, že některé z nich mají velkou šanci na to, aby byly realizovány. Spíše mě mrzí, že některé městské části jsou v tomto směru méně aktivní. Takže tam těch projektů není tolik, nebo nejsou až tak atraktivní pro lidi a k jejich realizaci nakonec nedojde. Ale myslím si, že tyto první vlaštovky nakonec ukážou lidem, že to myslíme s participativním rozpočtem vážně a nadále chceme do něho investovat. I v letošním roce je tam schváleno pět milionů korun.”

V návrzích opět dominují různá hřiště, ale i podzimní drakiáda.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Dva projekty již jsou schváleny, protože byly jediné. V Dolních Datyních a v Prostřední Suché. O další se svede velký boj na jednotlivých městských částech. Jen v rychlosti, když si vzpomenu, je tam in-line dráha na Šumbarku, na Podlesí jsou tři projekty, kdy jeden z nich jsou posilovací prvky pro seniory, další zajímavé projekty. Chci hlavně všechny pozvat, aby se podívali na stránky města, zhodnotili jednotlivé projekty a dali hlas tomu, který je zaujme, protože tady vidíme na příkladu pumptrackového hřiště, že participativní rozpočet má smysl, je to fajn věc.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy