Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Dcera na tom byla špatně. Věděla, že nesmí vzít na svatbu ani rodiče," říká matka nevěsty z Havířova

  • Havířov,

Naplánovat svatbu pro desítky hostů trvá několik měsíců. Snoubenci, kteří si vybrali termín na jaře zažili perné chvíle. Seznam upravovali podle toho, jak vláda rozvolňovala opatření.

Mladý pár z Havířova dlouho plánoval svou svatbu. S koronavirovou krizí vůbec nepočítal. Své ano si chtěli snoubenci říct před šedesáti hosty. Opatření se rozvolňovala postupně a rodina zažila perné chvíle.

Lenka Smrčková, maminka nevěsty: "Je to opravdu velmi nešťastné, protože ze 60 lidí udělat akci pro deset, kdy víte, že nesmíte nikoho jiného vzít, ještě tam máte oddávajícího a ještě jednoho člověka, který tam musí být, tak z desíti máte osm, je to neštěstí. Dcera na tom byla fakt velmi špatně, protože věděla, že nesmí vzít ani rodiče. Takže, když se to uvolnilo a řeklo se alespoň třicet, tak už se mohli alespoň nadechnout.”

Přesto, že k 6. 6. už byly svatby na Karvinsku povoleny pro sto lidí, přehodnotit plány v tak krátkém čase už nešlo.

Rostislav Janovský, ženich: "Jsme rádi, že jsme to alespoň vůbec uskutečnili, alespoň v tom rodinném kruhu. Teď budeme slavit svůj den a jsme rádi, že se to povedlo.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Při tom rozvolnění podmínek se vracíme k početnějším svatbám. Je jich třeba šest a více za den. Záleží také na vhodně zvoleném datu a ti, kterým to bohužel nevyšlo a museli to odložit, tak buď si to překlápějí do příštího roku a blíží se k tomu termínu, který měli, nebo měli mít svatbu během koronaviru a mají ji teď.”

Snoubenci často ruší svatbu také proto, že nemohou pozvat svou rodinu ze sousedního Polska, kde stále platí přísná opatření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy