Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spor o výstavbu výrobní haly pro farmacii v Horních Bludovicích zřejmě skončí u soudu

  • Havířov,

Spor o výstavbu haly pro výrobu plastových obalů pro farmacii v Horních Bludovicích možná skončí u soudu. Obec se chystá změnit územní plán. Kroky, které pro to podniká, však investor rozporuje. Po obci možná bude uplatňovat vysoké odškodnění.

Na těchto pozemcích v Horních Bludovicích na Karvinsku už měla stát hala na výrobu plastových obalů pro farmacii. Jelikož se ale v blízkosti nacházejí rodinné domy, radnice je proti a dělá všechny kroky, aby investor halu nepostavil. Na pozemek uvalila stavební uzávěru a obec pracuje na změně územního plánu. Havířovská firma si myslí, že stavební uzávěra byla vydána nezákonně.

Eva Šillerová, prokuristka společnosti: "Většina členů rady je zároveň účastníky řízení našeho záměru, který máme podaný na stavebním úřadě. Oni se do něj osobně zapojují, vstupují, podávají své námitky a zároveň rozhodují i jako radní a schovávají to za veřejný zájem obce.”

Starostka na dotaz, zda se obec řádně vypořádala s námitkou podjatosti, odpověděla jen písemně.

Petra Ficková (Nezávislí Horní Bludovice), starostka obce: “Ano, rada obce podnikla veškeré zákonné kroky. Tedy došlo k bezodkladnému informování a předání spisu nadřízenému správnímu orgánu. Stavební uzávěra vychází ze změn, ke kterým má podle zadání nové územně plánovací dokumentace dojít oproti stávající územně plánovací dokumentaci."

Jednání obce naráží hejtmana kraje, protože region bude potřebovat po útlumu těžby každé pracovní místo.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: "Já osobně to považuji za nešťastné ze strany obce. Já chápu, lidé tam bydlí, mají pocit, že je to příliš blízko, ale takto tady bydlíme všichni a je třeba se na to dívat z druhého pohledu, kde potom ti lidé budou pracovat.”

Kraj do sporu nemůže vstupovat. Celá záležitost tak zřejmě skončí u soudu, kdy investor by mohl po obci žádat náhradu škody v řádu několika desítek milionů korun. Obec nechce závěry předjímat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy