Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově zahájili sezonu na letním koupališti. Město do modernizace investovalo přes 40 milionů

  • Havířov,

Havířov investoval přes 40 milionů korun z rozpočtu do rekonstrukce letního koupaliště. Návštěvníci nejvíce ocení novou nerezovou vanu ve velkém plaveckém bazénu. Město se chystá do areálu investovat i v následujících letech.

Ještě před několika týdny to vypadalo na havířovském letním koupališti jako na stavbě. Nakonec se veškeré práce stihly a v pondělí odpoledne mohla být zahájena sezona. Rekonstrukce rozvodů vody, kterou jako jedno z mála koupališť v republice čerpá z řeky a výměna vany v plaveckém bazénu stály radnici 44 milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátora Havířova: "Sami havířovští občané vědí, v jakém stavu ten padesátimetrový bazén byl. To bylo vždy před sezonou koupit novou folii, nalepit, zalepit díry a v podstatě to bylo pořád lepení a spravování starého bazénu.”

Koupaliště musí dodržovat stanovená opatření.

Radek Podstawka, ředitel SSRZ: “Fungovat to bude tak, že ode dneška máme povoleno 500 návštěvníků, my to budeme trasovat tak na 480, protože tady máme personál. Všechna opatření, která patří, dva metry v řadě budeme hlídat. Budeme tady mít koordinátora Covidu, kteří budou hlídat pravidla, které hygiena vydala.”

Před zahájením sezony muselo koupaliště zajistit i dostatek plavčíků.

Jindřich Dolanský, lékař: "V současné době máme dostatečný počet plavčíků. Je jich patnáct a jsou perfektně proškolení. Ještě je vyškolený  mistr plavčík a ten certifikát ho opravňuje k tomu, že díky němu se mohou zahájit skoky z věže.”

Jen málokteré koupaliště má desetimetrovou skokanskou věž. Jelikož už ale není v dobrém technickém stavu, město plánuje její rekonstrukci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy